Snoop Doggovo Doggumentary zachraňuje Kanye West

KatarínaStraková

V roce 1993 pohnul tehdy dvaadvacetiletý rapper Snoop Dogg díky povedenému debutu Doggystyle západním pobřežím. Ani po osmnácti letech se mu ale kvalitu prvotiny nepodařilo překonat. Skladby na nové desce Doggumentary splývají v jednu; i přes spoustu hvězdných hostů, kterou si rapper k nahrávání pozval.  

"Na trati jsem už takových let a pořád jsem stejně zapálený. Chci, aby fanoušci jeli se mnou, chci jim servírovat dobrou muziku," řekl Snoop Dogg k nové desce Doggumentary serveru Rap-Up.com.
Na Snoopyho trati ale tentokrát zůstala řada výmolů a křivých míst, kvůli kterým by určitě stálo za to přehodit pár výhybek a odebrat několik pražců, aby to v Doggumentary kupé tolik nedrncalo. I když se má podle rapperových slov jednat o retrospektivní desku.

Řada hostů, žádné překvapení
Už jako mladé psisko na svých deskách Snoop kombinoval hiphop s řadou dalších žánrů. Stejně je tomu i na jedenácté řadovce, kam kromě svého oblíbeného gangsta rapu a g-funku (v němž už se po těch letech dost plácá) vmíchal i country, rock’n’roll nebo dechovku. S tou mu v písni Sumthin Like This Night zajímavě, avšak nepřesvědčivě pomohli Gorillaz.

Snoop Dogg – Sumthin Like This Night ( feat. Gorillaz)

http://www.youtube.com/watch?v=0yGjBcK6tPs

Průměrnost celého alba ostatně anoncuje už první stanice Toyz N Da Hood, v níž si zahostoval americký soulový zpěvák Bootsy Collins. Právě on dodal písničce zajímavý lidový nádech, ten se ale vinou nezajímavých aranží  rozpliznul a na první pohled zajímavá spolupráce je tak ve finále spíš ke škodě než k užitku (

; ani jemu se nepodařilo dodat přidanou hodnotu.

Snoop Dogg – Superman (feat. Willie Nelson)

http://www.youtube.com/watch?v=ocUdxvYVAPc

Snoop Dogg ale láká posluchače na další zajímavé hosty, T-Paina, R.Kellyho či LaToiyu Williams. Párty však nakonec není ani z půlky tak opulentní, jak slibovala pozvánka. Až na Eyez Closed, kterou Snoop nahrál spolu s hudebně stabilnějšími kolegy Kayne Westem a Johnem Legendem, nepotkáte na desce jedinou hitovku. Celá se totiž nese v nebezpečně podobném rytmu a náladě, v níž písničky splývají v jednu.

Snoop Dogg – Eyez Closed (feat. Kanye West a John Legend)

Předchozími dvěma studiovými nahrávkami Ego Trippin‘ a Malice n Wonderland si rapper nasadil laťku poměrně vysoko, na aktuální desce ale kvalita střídavě přichází a mizí; jako kdyby kopírovala rapperovu nevyrovnanou kariéru. Že by právě v tom bylo Doggumentary životopisné?
I když Doggystyle už Snoop asi nikdy nepřekoná, nezbývá než doufat, že se příště, bude-li nějaké, zase vyšvihne alespoň nad průměr.

Snoop Dogg - DoggumentarySnoop Dogg – Doggumentary
Vydavatel:
 EMI
Celkový čas:
 79:44
Seznam skladeb:
 Toyz N Da Hood (feat. Bootsy Collins), The Way Life Used To Be, My Own Way (feat. Denaun Porter), Wonder What It Do (feat. Uncle Chucc), My Fuckin‘ House (feat. Young Jeezy & E-40), Peer Pressure (feat.g Traci Nelson), I Don’t Need No Bitch (feat. Devin the Dude & Kobe), Platinum (feat. R. Kelly), Boom (feat. T-Pain), We Rest N Cali (feat. Goldie Loc & Bootsy Collins), El Lay (feat. Marty James), Gangbang Rookie (feat. Pilot), This Weed Iz Mine (feat. Wiz Khalifa), Wet, Take U Home (feat. Too Short, Kokane & Daz Dillinger), Sumthin Like This Night (feat. Gorillaz), Superman (feat. Willie Nelson), Eyez Closed (feat. Kanye West & John Legend), Raised In Da Hood, It’s D Only Thang, Cold Game (feat. LaToya Williams)

Témata:,