Sochy v ulicích budou k vidění ještě tento víkend

Redakce

Díla umělců z Čech, Itálie, Japonska, Rakouska i Mexika zdobila po dobu čtyř měsíců pražské ulice, náměstí a další veřejná prostranství díky festivalu Sculpture Line. Sochařská linka se pro letošní rok uzavírá v neděli 2. října.

Jen do neděle čekají na návštěvníky Vojanových sadů v jezírku Nohy z vody sochaře Kurta Gebauera. U Bobové dráhy na Proseku se od mladého českého umělce Jakuba Flejšara ještě pár dní bude tyčit obří kovová Cvičící figura, která se na pár týdnů v rámci festivalu přesunula do olympijského parku na Lipně.

Medvěd Ondřeje Bílka v pátek ukončí svou stráž před Tančícím domem. Linka poslední dny vede i k dvoumetrovému ocelovému Meteoritu italského umělce Riccarda Cordera v Baarově parku v Michli či sedmimetrovému Otazníku na hladině Vltavy od japonského tvůrce Jun’ichiro Ishii.

O víkendu již nebudou možné jen zastávky v Ungeltu a Piazzetě Národního divadla. “Naším cílem je nejen oživovat veřejný prostor, ale představovat co nejširší veřejnosti talentované české umělce po boku výrazných jmen ze zahraničí. Pevně věřím, že některá díla naleznou stejně jako v loňském roce své stále místo v pražských ulicích,” říká Ondřej Škarka, ředitel festival Sculpture Line.

Travnaté obrazy: To je mazec!

Japonec kreslí dětem na tabuli mistrovská díla