SOHN Praze předvedl syntezátorovou symfonii. Jak jinak než v sedě

Redakce

Byla to premiéra, jak se patří. Na SOHNa, v Londýně narozeného a v Rakousku žijícího hudebníka, dorazilo do pražského klubu MeetFactory několik stovek lidí, kteří zhruba hodinovému setu udělali nečekaně přátelskou atmosféru. Nutno ovšem dodat, že SOHN jí svým charizmatem, vnitřním klidem a jistotou vyšel naproti.

Poslechněte si SOHNa v Youradiu

Jestiže na fotograficích a v klipech vypadá SOHN jako soustředěný čaroděj, v Praze se – s kápí na hlavě a „černým designem“ okolo  – ukázal jako hodný Cháron. Chvíli po desáté usedl za svůj syntezátor – loďku a spolu se dvěma hudebníky, kteří obsluhovali další synťáky a baskytaru, spustil synth symfonii. Spolu s rytmicky blikajícími, minimalistkými neony na stagi to celé působilo, jako kdyby fanoušky převáželi na vlnách R´n´B, soulu a čisté elektroniky kamsi na druhý břeh, odkud není návratu. Nebylo v tom ale nic agresivního nebo snad prvoplánově temného, na MeetFactory včera padla spíš melancholie; SOHNův sytý a naprosto jistý hlas připomíná místy Borise Carloffa, chvílemi zase zněl naléhavěji než Siréna. 

Poslechněte si v Youradiu Caribou a The 1975

A fanoušci se dali zlákat. Hýbali se přesně podle rytmu SOHNovy loďky, jeho set, založený na debutovém albu Tremors, měnil barvy a výborně gradoval až do extatického závěru. Při Lights nebo Lessons snad tančili i barmani a posluchač se divil, co všechno dokáží tři synťáky a jeden charismatický frontman: roztančit celý klub a ani jednou si při tom nestoupnout?

Podzim snů v MeetFactory pokračuje hned příští týden. 16. 10. se tu s novou, barevnou deskou Our Love ukáže autor zvukových koláží Caribou, 21. října na Smíchově rozbalí svůj indie rock The 1975. (sli)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit