Šok! Ze SuperStar vypadl Jan Bendig

Redakce

Takový šok zažila Česko Slovenská SuperStar zatím jen při vypadnutí Leony Šenkové. Do nejlepší trojky se totiž večer neprobojoval jeden z nejvýraznějších hlasů soutěže, Jan Bendig. Ačkoliv porotci tipovali na vyřazení Slováky Mira Šmajdu nebo Dominiku Starou, diváci poslali nejméně hlasů právě mladému talentu z Čech. Už teď je tedy jasné, že finále se v neděli 20. prosince odehraje buď v čistě slovenské režii, nebo v duelu Čech – Slovák.

Dramatický přenos
Napětí se dalo krájet už od začátku přímého přenosu, nebylo totiž vůbec jasné, kdo by mohl soutěž opustit. Sám Leoš Mareš by si na to svoje peníze nevsadil, Adéla Banášová ty jeho také ne. Tomu, že vypadne jeden z největších favoritů soutěže, nasvědčoval i fakt, že režie poprvé v historii vyřazování pustila znovu rekapitulaci nedělních výkonů a moderátoři neustále bedlivě vyzývali, aby lidé stále ještě hlasovali. Jméno Jana Bendiga přitom nezaznělo z úst žádného porotce – všichni se rozhodovali mezi Mirem a Dominikou. „Pro mě musí být SuperStar zpěvák. Miro je sice největší showman, ale já postrádám hlas,“ odůvodnila svůj tip na vypadnutí Dara Rolins.

Bendig v čekárně se Šmajdou
V čekárně se spolu s Honzou ocitl právě Miro. Většina diváků si v tu chvíli myslela, že to bude právě on, kdo soutěž opustí. Nakonec moderátoři vyslovili jméno Jan Bendig. Nejhůře jeho vypadnutí snášela Marta Jandová, která se nedokázala ubránit dojetí. Slov nebyla schopna ani Adela Banášová, která se s diváky kvůli návalu emocí téměř nerozloučila. Honza ale své vyřazení snášel vcelku dobře – mnohé překvapil svým souvislým proslovem a nedostavily se ani slzy. Jako zatím jedinému se mu dostalo standing ovation od celé poroty.

Tento týden se můžeme těšit na kolo unplugged písní (jak Adela vysvětlila: „Žehlíte a ono to nežehlí, protože nemáte zapojenou zásuvku. To je unplugged.“) a zároveň hity Richarda Müllera.

Koule.cz se přímého přenosu v Bratislavě zúčastní, reportáž přímo z místa dění zde najdete příští pondělí. (Matěj Smlsal)