Soud svěřil děti Michaela Jacksona do trvalé péče jejich babičky

Lubos-Prochazka

Je rozhodnuto! O děti zesnulého "krále popu" Michaela Jacksona (+50) se bude starat jejich babička Katherine Jackson (79). Posvětil to soudce v Los Angeles.

Michael JacksonKatherine Jackson, do jejíž péče byly svěřeny Jacskonovy potomci, se na opatrovnictví už minulý týden domluvila s matkou dvou starších zpěvákových dětí, Jacksonovou první manželkou Debbie Rowe. Ta nicméně bude moci dál svého syna a dceru navštěvovat. O tom, jak často to bude, rozhodne dětský psycholog, protože se Rowe se svými dětmi Princem Michaelem I. (12) a Paris (11) v posledních deseti letech vídala jen málo. Totožnost matky svého třetího dítěte, Prince Michaela II. (7), Michael Jackson nikdy nezveřejnil.

Jacksonova matka a děti budou dostávat rentu
Katherine Jackson i děti budou dostávat z Jacksonovy pozůstalosti rentu. O jak vysoké částky půjde, se neví. Právníci oznámili, že zpěvák svoji mámu finančně podporoval během kariéry. Podle Jacksonovy závěti z roku 2002 by 40 procent jeho majetku mělo připadnout právě matce, dalších 40 procent jeho dětem a zbývající pětina různým dobročinným nadacím. Více o dětech Michaela Jacksona čtěte tady.

Témata: