Soulová princezna Joss Stone zahraje v létě v Lucerně

Redakce

Britská soulová zpěvačka Joss Stone ohlásila na 23. července koncert do velkého sálu Lucerny. Vstupenky stojí 740 korun v předprodeji, 900 korun na místě.

Joss Stone, vlastním jménem Eve Stoker, má ve svých sedmadvaceti letech na kontě už šest alb. Ve třinácti si prozpívala cestu do hudebního průmyslu písničkami soulových legend Arethy Franklin a Gladys Knight, v patnácti podepsala smlouvu s S-Curve records a v šestnácti vydala první desku soulových Sessions.

Poslechněte si Joss Stone v Youradiu

The Soul Sessions ji vystřelily do hitparád po celém světě a staré dobré písničky, které málem upadly do zapomnění, díky ní našly nové i staronové posluchače. Druhé album Stone z roku 2004 s názvem Mind Body & Soul navázalo na komerční úspěch The Soul Sessions; dostala za něj tři nominace Grammy a dvě Brit Awards.

V roce 2007 Stone vydala za pomocí Lauryn Hill a dalších známých umělců třetí album Introducing Joss Stone. V Americe se vyšplhalo na druhé místo americké hitparády a stalo se tak nejvýše umístěným debutem britské sólové zpěvačky v hitparádě časopisu Billboard. O dva roky později vydala album Colour Me Free!, které vzniklo během několika týdnů v klubu její maminky v Devonu.

V době vzniku LP1 z roku 2011 pracovala Stone také s Mickem Jaggerem, s nímž a jejich kapelouSuperHeavy vydala desku se stejným názvem. Přispěla na alba Jeffa Becka a Ringo Starra, vystoupila též v rámci finále amerického fotbalu Super Bowl a také na ceremoniálu Grammy. (sli)