SOUND EYE MISSION nové CD


Jana Uriel Kratochvílová a Jiří George Hrubeš opět rozšiřují pole působení a do našeho éteru vysílají proudy energie v nové hudební formaci zvané Sound Eye Mission, další nové CD této unikátní a mimořádně kreativní dvojice.

Sound Eye Mission

Jana Uriel Kratochvílová a Jiří George Hrubeš opět rozšiřují pole působení a do našeho éteru vysílají proudy energie v nové hudební formaci zvané Sound Eye Mission, další nové CD této unikátní a mimořádně kreativní dvojice. Energie šířící se z tohoto nového alba je umocněna mantrami a přímo posluchače nabádá, aby se sám do proudu energie zapojil a vysílal tak další energetické pecky do svého okolí. Super mantry, rychlý rytmus, melodičnost, harmonie, místy až šamanský výraz přináší album Sound Eye Mission.

Texty Jany Kratochvílové a hudba Jirky Hrubeše se vám doslova vryjí pod kůži. Nálož v podobě bicích, elektro hudby, či zvučně zakomponovaných manter doplněných anglickým textem nesoucích se hudebním prostorem ve skladbách jako například I Eye, MetaBeat Uria, Be Aware nebo Supra Mantra mohou dovézt ty citlivé a vnímavé z vás až k transcendentálním zážitkům. Většině skladeb dominuje výrazná rytmika a spíše melodicko-meditativně-recitační tón, který v jednotlivých sekvencích skladeb nabývá na naléhavosti s cílem naladit se i na vaši vnitřní notu. Zcela odlišnou se stává skladba N Vision, která oproti předchozím skladbám výrazně zpomalí a přitom vás vynese do výšek. Opravdu povznášející zážitek s operním nádechem a něčím „navíc“ (ten šum v pozadí není poruchou vašeho přehrávače). Nečekaným a velmi příjemným překvapením se stává skladba poslední, která není uvedena v seznamu skladeb na albu a jako jediná je v češtině. Jednoduchá a jemná melodie s důrazem na stále úžasný hlas Jany Kratochvílové, která využívá svého „chrapláku“ a výrazového vibráta.

Album Sound Eye Mission vás dokonale nastartuje a vzbudí ve vás touhu znovu rozproudit síly, jak fyzické, tak psychické. Tato dokonalá super očista doprovázená skvělým rytmem a melodikou Jirky Hrubeše a zpěvem Jany Kratochvílové, vám skvěle osvěží váš hudební svět a nejen ten; navíc uvnitř CD naleznete i jedno důležité sdělení… Zvuk je podstatou celé naší existence, zvuk předcházel všemu, co vidíme. Tak silný a vše prostupující a přesto mu věnujeme tak málo pozornosti… a často si jej pleteme s hlukem…

Petra Konečná

 

illuminatica.weebly.com/

 

Témata: