Byl otevřen první megaplex v České republice. Co v něm najdete?

mim

Společnost Cinema City, která provozuje v České republice třináct multikin, otevírá svůj první megaplex. Největší tuzemské kino se nachází v nové části pražského obchodního Centra Chodov. Nový megaplex nabídne divákům celkem 18 sálů vybavených nejmodernějšími technologiemi, široký výběr filmů i formátů, VIP zónu a rozšířenou nabídku občerstvení včetně vlastní restaurace.

Diváky čeká celkem 18 nových sálů, s celkovým počtem 2635 míst, z toho 3 sály ve VIP zóně, které nabídnou opravdu exkluzivní zážitek, jeden sál 4DX se speciálními efekty a 3 sály s nejmodernější multi-prostorovou zvukovou technikou Dolby Atmos. Plátna osvítí unikátní laserové projektory, díky kterým je obraz ještě ostřejší, než na který byli doposud diváci zvyklí.

Megaplex Cinema City se stane největším centrem filmové zábavy v České republice. Pro milovníky intenzivního filmového zážitku bude přichystaný speciální 4DX sál, ve kterém zažijí film opravdu na vlastní kůži. Sedadla a samotný kinosál jsou vybaveny high-tech technologiemi, které
v synchronizaci s akcí na plátně docílí větší reálnosti a pocitu, jako by byl návštěvník přímo v dění filmových trháků. Pocit dokreslují také speciální doprovodné efekty, jakými jsou voda, vítr, blesky, vůně a nově také sníh.

Novinkou je také VIP zóna, kterou jistě ocení ti, kteří si rádi užívají luxusu, soukromí a nadstandardní služby. Zóna VIP nabídne 3 sály s ještě pohodlnějšími polohovatelnými sedačkami, vlastní restaurací a neomezenou konzumaci popcornu a nealkoholických nápojů. Vzhledem ke svému uspořádání je VIP zóna jako stvořená pro příjemný večer ve dvou, nebo zorganizování firemní prezentace či uzavřené akce.

Zajímavosti

  • Na stavbě Cinema City Chodov pracovalo až 400 lidí v určitých chvílích najednou a spotřebovalo se na ní 26 000 m2 sádrokartonu, což je např. plocha 3 fotbalových hřišť nebo 98 tenisových kurtů.
  • V této chvíli je v kině umístěno celkem 120 televizí, jejichž LED obrazovky mají dohromady cca 36 000 000 obrazových bodů, což je jako 12 promítaček či 4 800 semaforů.
  • Hvězdná obloha uprostřed lobby obsahuje 3200 světelných bodů, je v ní nataženo 1,4 km optického vlákna, což se rovná vzdálenosti z Kampy na Petřín.
  • Podlahové krytiny váží celkem 6 tun a přesně tolik váží 3 plejtváci obrovští.
  • Laserové projektory mají 50x delší životnost než obyčejná žárovka a musí být chlazeny speciální chladicí kapalinou.