St. Vincent má nové video. Nerodí pozpátku, ale divná je v něm dost

Redakce

Excentrická Američanka Annie Clark vystupující pod jménem St. Vincent si poslední týdny opravdu užívá. Nechybí snad v žádném žebříčku nejlepších desek letoška a deníky Guardian, NME, Sunday Times nebo Telegraph umístili její eponymní desku rovnou na první příčku. A možná si také v únoru odnese gramofónek za nejlepší alternativní album. Rozhodně si to zaslouží, její lehce psychotický mix elektroniky, rocku a Bowieho byl dlouho přehlížen.

Poslechněte si St. Vincent v Youradiu

Co se týče videí, není takhle geniální kytaristka příliš aktivní, jakýkoli vizuál od ní tedy potěší. Novinkový klip k jednomu z nejulítlejších songů Birth In Reverse od režiséra Willo Perrona je oproti futuristickému předchůdci Digital Witness pojatý více egoisticky a omezuje se pouze na záběry samotné Clark; jednoduchost tu funguje jako protiklad muzikantsky a produkčně bohatému songu. Pohled na neposednou ženu, jak ničí v kouři struny, je opravdu impozantní. Snad jen ten kabel jí mohli ke kytaře připojit. 

A pokud máte zrovna vincentskou náladu,

na set její vystoupení u Davida Lettermana, po kterém si asi rozbijete prasátko a koupíte lístek na nějakých z jejích strhujících koncertů. (sin)