Startují desetileté Hrady CZ, poprvé tu zahraje Miro Žbirka

Redakce

Dnes, tedy 11. července, startuje na Točníku desátý ročník putovního festivalu Hrady CZ. Program zahájí v 19:00 koncert kapely Sto zvířat. Součástí pátečního večera je už tradičně karneval v maskách a první festivalový den se mohou návštěvníci těšit také na kapely Portless a Horkýže Slíže. V sobotu dvě velká pódia rozezní například Tomáš Klus, Miro Žbirka, Monkey Business, Wanastowi Vjecy, Mandrage či Divokej Bill. Festival se dále v průběhu léta představí vždy v pátek a sobotu až do 30. srpna na českých a moravských hradech (viz níže).

„Kromě všech mých známých skladeb jako například Atlantída, 22 dní, Čo bolí to prebolí nebo Mám rád zahrajeme i novinky, které jsme na festivalech ještě nehráli. Budeme mít s sebou také jednoho hosta,“ říká Miro Žbirka, jenž zahraje na festivalu úplně poprvé. Poslechněte si ho v Youradiu.

Novinkou Hradů je možnost koupit si placené ubytování ve VIP hradních kempech se sprchami, non-stop recepcí, úschovnou, občerstvením, sociálním zařízením či dobíječkami mobilů. I nadále bude možné stanovat zdarma ve stanových městečkách, oba typy ubytování budou v blízkosti areálu festivalu. (sli)

Festival Hrady CZ:
Točník (11. – 12. 7.)
Švihov u Plzně (18. – 19. 7.)
Kunětická hora (25. – 26. 7.)
Rožmberk nad Vltavou  (1. – 2. 8.)
Veveří u Brna (8. – 9. 8.),
Hradec nad Moravicí (15. – 16. 8.)
Bezděz  (22. – 23. 8.)
Bouzov  (29. – 30. 8.)

Vstupenky stojí 250 Kč (pátek), 410 Kč (sobota) a 560 Kč (oba dny).