Šťastné shledání: The Afghan Whigs se s fanoušky potkají v Lucerna Baru

Redakce

Do pražského Lucerna Music Baru se 13. února chystají rockeři z Ohia v čele s Gregem Dullim The Afghan Whigs. Jejich koncert začne už v 19:00.

Pamětníci skvělých koncertů téhle party, která vznikla v americkém Cincinnati v roce 1988, již nedoufali, že se s jednou ze zásadních skupin grungeové éry ještě někdy na pódiu setkají. 

The Afghan Whigs se rozešli počátkem nového milénia a dlouho to vypadalo, že slova frontmana Grega Dulliho o tom, že nemá v úmyslu s kapelou pokračovat, budou platit stále. Cesty bývalých spoluhráčů se však po čase opět protnuly, a tak se po deseti letech znovuobjevil band, jehož kombinace garážového rocku, grunge a punku je jedním z milníků rockové historie. 

Comeback kapely má však na hony daleko k sentimentálnímu vzpomínání. Magická chemie Afghan Whigs stále funguje, koncerty jsou plné energie a letos kapela vydala u prestižního labelu Sub Pop nové album Do To the Beast. Novou nahrávku chlapíci uvedli koncerty na legendárním kalifornském festivalu Coachella, čímž odstartovali velké světové turné. Loni v říjnu navíc vydali remasterovanou reedici svého slavného alba Gentlemen, které nově doplnili o 17 nových tracků z nezveřejněných demáčů a živých vystoupení. Název vzhledem k 21. výročí vydání pozměnili na Gentlemen at 21.

Loni The Afghan Whigs vystoupili na festivalu Rock for People a 13.února se jich tuzemští fanoušci dočkají znovu, tentokrát v intimní atmosféře pražského Lucerna Music Baru. Vstupenky stojí za 450 Kč poplatky. Na místě v den koncertu za 550 Kč. (red)