Štědrý den se blíží. Na jaké vánoční filmy se můžeme těšit?

Redakce

Na Štědrý den odvysílá TV spoustu vánočních filmů. Bude těžké se mezi nimi zorientovat a nějaké si vybrat. Usnadníme vám to. Poradíme vám, které filmy byste neměli na Vánoce vynechat.

  1. Láska nebeská

Láska nebeská je jeden z nejkrásnějších vánočních filmů. Byl by hřích ho na Štědrý den nevidět. V celém filmu se prolínají příběhy několika lidí, které se navzájem propojují. Celý snímek je vánočně naladěn.

  1. Korunní princ

Každý rok točí Česká televize novou pohádku a odvysílá ji na Štědrý den. Letos je to Korunní princ. Film režíroval Karel Janák. Zaručeně se nudit nebudete.

  1. Pelíšky

Klasický český film Pelíšky měl mezi diváky vždy velký úspěch. Aby ne, snímek je vrcholové dílo režiséra Jana Hřebejka. Skvělý dobový humor a trefné obsazení herců to jen dokazuje. Bez Pelíšků by nebyly ty správné Vánoce.

  1. Dařbuján a Pandrhola

Dařbuján a Pandrhola je poměrně stará pohádka, ale stále má své kouzlo. Film zobrazuje několik protikladů. Bohatství a chudobu. Dobro a zlo. Zdraví a nemoci. Tato pohádka je velmi nadčasová. Svým způsobem odráží náš svět.

  1. Láska rohatá

Příjemná pohádka v hlavní roli s Jiřím Mádlem a Táňou Pauhofovou nikoho neurazí. Filmů o lásce s dobrým s koncem není na Vánoce nikdy dost.

Štědrovečerní zvyky: Poznejte, kdy se vdáte

Sedmero (ván)očních pohrom aneb jak nepřijít na Vánoce o zrak

Témata: