Stereo MCs míří do Roxy, s klubem oslaví dvacátiny

Redakce

Klub Roxy, který v rámci projektu Be Twenty slaví 15. – 21. října dvacáté narozeniny, hlásí další velké jméno v line-upu. Jsou jím britské legendy Stereo MCs, které v Roxy zahrají 18. října 2012. Vstupenky seženete v předprodeji za 600 Kč + poplatky nebo v Café NoD bez poplatků.

Celosvětový úspěch přinesla alternativním hiphoperům na začátkem nultých let deska Connected se stejnojmenným hitem, který se objevil v reklamě.   

Stereo MCs se však dali dohromady už v roce 1985 v Londýně. Debutové album 33-45-78 z roku 1989 se ještě neslo v hiphopovém duchu, ale už na druhé desce Supernatural (1990) přišli zakládající a jediní dva stálí členové Stereo MCs vokalista Robert "Rob B" Birch a DJ a producent Nick "The Head" Hallam s vlastním zvukem, který je pestrobarevnou a energií napumpovanou směsicí všemožných stylů a vlivů od house a disca, přes R’n’B či soul až po pop.

Do Roxy se Stereo MCs vrátí po čtyřech letech. A podle setlistu, v němž je i loňská albová novinka Emperor´s Nightingale, se určitě nebude jenom vzpomínat na staré dobré časy. (sli)