Steve Jobs ožívá. Ikonu Applu si ve filmu jOBS zahraje Ashton Kutcher

Redakce

Po filmu o Markovi Zuckerbergovi, zakladateli sítě Facebook, se chystá další životopisný snímek o osobě, která ovlivnila mediální svět. V hlavní roli bude tentokrát postava Steva Jobse, duše společnosti Apple. Jobs zemřel v roce 2011 ve věku 56 let poté, co prohrál boj s rakovinou slinivky.

Počítačového génia Jobse si ve snímku s názvem jOBS zahraje Ashton Kutcher, jemuž prý nabídka role přišla od režiséra Joshuy Michaela Sterna esemeskou na jeho iPhone. Na plátno by se měl film dostat 15. srpna 2013.

"Nesmírně si práce Steva Jobse vážím a mám spoustu přátel, kteří ho znali nebo pro něj pracovali. Rozhodování, zda tuto roli přijmu nebo ne, ale bylo těžké," přiznává Ashton Kutcher. "Ztvárnit autenticky někoho, kdo byl natolik významný nejen za svého života, ale i po něm, koho všichni znali a mají ho stále v čerstvé paměti, mě trochu děsilo. Na druhou stranu to ale byla životní výzva," dodává.

Film, který se chystá, není prvním dílem těžícím z Jobsova odkazu. Měsíc po Jobsove smrti vyšla biografie, jež se stala jednou z nejprodávanějších knih na světě. Na svědomí ji má životopisec Walter Isaacson, jenž dostal od Jobse zadání už v roce 2004. K psaní se ale dostal až o pět let později. "Jestli někdy chcete ten životopis dokončit, musíte to udělat teď," řekla mu Jobsova žena v době, kdy už byl její manžel nemocný. (sli)