Stmívání


Zajímavosti z natáčení TWILIGHT

Představitel Edwarda, Robert Pattison, o knižní předloze své postavy řekl, že je to nesnesitelný frajírek, který je popisován jako polobůh. Jeho cílem je zahrát ho realističtěji. Představuje si ho totiž jako mírně narušeného 107 let starého mladíka.

Na konkurz na roli Edwarda se přihlásilo 5000 lidí.

První americká role Roberta Pattisona . I když se tvrdilo, že se učil přízvuk, on to popřel. Prý se nijak zvlášť nepřipravoval. Ale chodil do posilovny a to tak často, že mu to museli lidé z natáčení zarazit, aby prý nebyl jako Edward moc svalnatý.

Scénář se psal pouhých šest týdnů.

Herci hrající upíry se museli po dobu natáčení vyhýbat slunci.

Předtím, než Robert Pattison získal roli Edwarda, nečetl knihu. I potom ji ale jen zběžně prolistoval, protože se mu, podle jeho slov, moc nelíbí. (poznámka:Zdá se, že Robert neví, co je dobré :o))

Hlavní představitelé Edwarda a Belly byli schváleni autorkou poté, co jí v pokoji zahráli milostnou pasáž z filmu.

Kristen Stewart má přirozeně zelené oči. Musela nosit hnědé kontaktní čočky, protože Bella měla mít hnědé oči.

Henry Cavill byl první volbou Stephenie Meyer na roli Edwarda. Nicméně než se film začal natáčet už mu bylo 25 let a už nevypadal na 17. Proto mu byla nabídnuta role Carlisle Cullena, ale on jí odmítl protože měl závazek v seriálu Tudorovci.

Všichni herci, kteří hráli rodinu Cullenových měli topazově zbarvené kontaktní čočky.

Taylor Lautner měl na sobě paruku kvůli roli Jacoba Blacka.

Herci, kteří hráli upíry museli být bledí, proto se jim přidalo do smlouvy, že se musí držet mimo slunce.

Nikki Reed (Rosalie Cullen) se musela učit, jak hrát baseball levačkou pro slavnou baseballovou scénu.

Když Bella hledá a najde na internetu odkaz na knihkupectví v Port Angeles, tak odkaz je na Little Brown. Little Brown je vydavatelsví Twilight Sagy.

Před castingem Robert Pattinson nikdy neslyšel o románu Stmívání. Na casting se dostavil jen proto, že se mu líbil herecký výkon Kristen Stewart v Útěku do divočiny (2007).

Stephenie Meyer autorka originální knihy si ve filmu zahrála cameo. Můžeme jí vidět za notebookem objednávat si vegetariánský salát v restauraci, když se Charlie ptá Belly na kluky ve městě.

Kaskadérka Kristen Stewart – Katie Powers si zahrála číšnici při večeři Belly s Edwardem.

Jít na konkurz na roli Belly se osmáctiletá herečka Kristen Stewart rozhodla jít proto, že v bledé dívce viděla trochu samu sebe. "Na začátku příbehu si vystačí jenom sama ze sebou. Je to samotářka. popisuje Kristen. "Já jsem taky na škole platila za samotáře" dodává skromně

 

 

 

Samozdřejmě že jsem na filmu eclipse byla a musím dodat že je to ten nejlepší fil z celé ságy stmívání a určině na něj ještě nejmín 1000krát půjdu do Kina.(i když tam zrovna nemají pohodlně sedačky) xD