Studená, nebo teplá? Syrová, nebo vařená? Jaká strava je pro kočky nejlepší?

Paga

Každá kočka je jiná. Některá je vybíravá, jiná zase popelnice, která má ráda všechno. Co je pro ně ale nejlepší?

V první řadě by to neměly být ty nejlevnější granule, ale to je snad jasné. Obsahují totiž tolik masa, že byste ze své kočky udělali spíš vegetariána. Kočka je masožravec a jako takový potřebuje hlavně stravu bohatou na bílkoviny. I ty nejlepší granule by měly být občas vystřídány kvalitní konzervou nebo syrovým masem. Navíc některé průzkumy ukázaly, že kočka, která jí jenom suché granule, může být dehydratovaná.

Studené, nebo teplé?

Příliš studené, nebo dokonce zmrzlé jídlo může kočce způsobit velké žaludeční problémy. Do horkého jídla se asi taky nepustí. Nejlepší je, když má kočičí večeře nebo snídaně pokojovou teplotu. Pokud se vám zdá příliš studené, ohřejte ho raději chvíli v mikrovlnce.

Syrové, nebo vařené?

Abyste kočce dopřáli opravdu vyváženou syrovou stravu, museli byste dost počítat a ještě řešit, že ne vše, co je nutričně vyvážené, jí bude chutnat a sežere to. Navíc některé kočky syrové maso prostě nesnědí. Pokud k nim ta vaše nepatří, dopřejte jí malou syrovou rybku nebo kousek kuřecího spíš jako zpestření.

Uvařené maso většině koček bude chutnat. Ale nemělo by být solené ani kořeněné, taky dávejte pozor na vařené kosti, mohou být pro kočku velmi nebezpečné. Pak už je všechno na vašem miláčkovi. Ale zkuste mu v jeho životě dopřát co nejvíce kulinářských zážitků.