Sunflower Caravan energicky pokřtili A Little Bit More

Redakce

Nedávno vyšla na Kouli nepříliš lichotivá recenze na druhou desku pražských Sunflower Caravan A Little Bit More (přečtěte si: Sunflower Caravan měli…). Ne všichni v redakci si ale myslíme, že album se kapele nepovedlo; včerejší křest v pražském Paláci Akropolis jasně a přirozeně odsýpal a Sunflower Caravan předvedli, že i nový materiál udrží fanoušky v pozoru a tanci.

Energie sbalená na hraní
Nejde jen o to, že Sunflower Caravan jsou zruční muzikanti a i ve trojici zaplní prostor klubu stejně, jako kdyby na pódiu stál bigband. Nejsilnější stránkou Andyho Čermáka a spol. je totiž nasazení. Čermák po pódiu skáče jako čertík na gumičce, zpívá do amplionu, odbíhá od kláves k hammondkám, u nástrojů střídavě sedí a stojí a do toho hovoří k hostům. Jistě, není žádný třeskutý bavič a publikum během koncertu spíš jen jemně ladí a hlavní pozornost věnuje muzice.
Se stejnou energií hrají i baskytarista Michell a bubeník Vít, který – kdyby nemusel za nástrojem sedět – jistě nějaké to kolečko po stagi také uběhne.

Tahle soustředěná energie skvěle zafungovala nejen v pestrobarevné Hippodrom Freak z první desky, ale třeba i v novince Get High, která se zvrtla v manickou exhibici, další nové skladbě Broken anebo v "antimasové" Meat Free Monday, již s kapelou na střídačku odzpíval celý slušně zaplněný sál.
Náboj, který Sunflower Caravan do živého hraní dávají, přitom není samoúčelný. Ve skladbách, v nichž není potřeba fyzické síly (třeba A Little Bit More nebo Looking At You) ji frontman Andy bezezbytku využívá k emocionálnímu prožitku. Ten ostatně bavil i publikum, a bylo jedno, jestli jde o kamarády, Andyho malého žáka z hodin klavíru, jenž se svým otcem koncert viditělne prožíval, anebo anonymní fanoušky, kteří si prostě jen přišli poslechnout oblíbenou kapelu. Ta během křtu, jehož se zhostili spolupracovníci, rozházela do publika hned několik desek a došlo nakonec i na raritní bubeníkům kousek s podpisy všech lidí, kteří se na albu A Little Bit More podíleli.

Na fotky z koncertu se podívejte na našem Facebooku

Včerejší koncert plynul jistě jako řeka a Sunflower Caravan během hodiny a půl odehráli téměř celou novou desku, proloženou skladbami z prvního alba. Škoda jen trochu hůř nazvučeného zpěvu, energeticko-instrumentální koktejl doslazený Andyho naléhavým, byť nikterak silným a školeným hlasem mohl být téměř dokonalý.

Poslechněte si Get High, jak zazněla na křtu v Akropoli