Sunflower Caravan si s nahráváním desky „užili“

Jiri-Vanek

Kapela Sunflower Caravan pokřtila své debutové eponymní album. Dva členové tria, klávesák Andy a bubeník Vít, v krátkém rozhovoru pro Kouli.cz představili skupinu a popsali peripetie při vzniku této desky.

Jak dlouho vaše kapela existuje a proč hrajete v takhle neobvyklém složení?
V:
To je těžké říct, jak dlouho existujeme. Od nějakých deseti let jsme spolu chodili hrát do zkušebny, já na bicí a brácha na klávesy. Ale nějakou konkrétní vizi směřování kapely máme tak pět let.
A: V nějakých šestnácti jsme začali cítit jasnější směr, kterým se chceme ubírat. Pak jsme asi rok hledali basáka, vyzkoušeli jsme jich víc, až jsme našli Michella a s ním nám to funguje.

Proč jste přišli s deskou až po tak dlouhé době?
A: Deska je i dnes zásadní věc, která mluví za kapelu. Takže jsme čekali, až dospějeme, až si ujasníme styl.
V: Důležité jsou taky podmínky. Vydat desku stojí hodně peněz, a my jsme ty podmínky získali, až když jsme vyráželi točit do Švédska. Původně jsme ani nechtěli nahrát album, ale jenom singl.

Poslechněte si nové songy Sunflower Caravanu na bandzone profilu

V jednu chvíli se vám natáčení proměnilo v noční můru, protože se ztratila spousta nahraného materiálu. Jak jste to vnímali?
V:
Dozvěděli jsme se to, když jsme se zrovna chystali na Slovensko na koncert. Měli jsme naloženou půlku auta. V první chvíli jsme vůbec nechápali.
A: Kdybychom desku točili v Praze, tak je to ještě OK. Ale my jsme předtím odjeli do úplně jiného světa a žili pár dní ve Švédsku. Byla to úžasná část našeho života. A najednou bylo všechno smazané! Ale pak jsme začali znova a šlo to ještě líp.

Proč máte na desce zpěváky, když to předtím šlo i bez nich?
A:
Rádi posloucháme kapely se zpěvy. Trochu jsme chtěli ukázat, že se zpěvem naše věci fungují jako normální pop songy, že to není nic divného. A s Jensem (Jens Andersson, klávesista švédských The Ark, který nazpíval singlovou skladbu What Is Happiness? – pozn. red.) jsme si hrozně sedli.
V: Byl to ale až okamžitý nápad při nahrávání, které celé proběhlo během dvou měsíců. Takže to vůbec nemuselo vyjít.

Jsou na desce ještě nějací hosté? A neplánujete přibrat stálého zpěváka?
A:
Kromě violoncellistky Terezy žádného hosta nemáme. Umíme si nahrát všechno, až na zpěv a smyčce, které bychom chtěli do budoucna používat ještě víc. A se zpěvem se uvidí. Singl podle nás obstojí i bez zpěvu, ale jestli se to nějak hodně chytne, tak si věci sami taky odzpíváme.
V: Pořád se vyvíjíme, takže cokoliv se může změnit.
A: Existuje mizivá šance, že bychom se do někoho jako do zpěváka hudebně zamilovali. Pokud ano, pak bychom asi uvažovali o tom, že u nás zůstane jako další člen kapely.

Recenzi ze křtu desky v pražském Roxy si přečtěte tady.

Témata:,