Sunshine lákají na turné dokumentem o americkém období

Redakce

Původem táborská skupina Sunshine, o které se hovořilo hlavně v souvislosti s vydáním "amerického" alba Moonshower and Razorblades v roce 2005, vyráží 23. října na klubové turné po Česku. S sebou bere také dokument Back To The Roots, který se zmíněným obdobím zabývá.

Poslechněte si Sunshine v Youradiu

"Co se všechno dělo předtím? Jak vypadalo její americké období, nahrávání desky v Los Angeles, koncertování v celé Evropě, USA a Kanadě nebo Japonsku? Útržky života kapely, roztřesený náhled rozostřenou kamerou do útrob jejího rozprsklého života, špína i pozlátko, nekonečné hodiny, dny a roky na cestách, laciné vtipy, šokující záběry i někdy dost vzácní hosté, kteří mluví o tom, jak do jejich života vstoupil tenhle živel," láká skupina ke zhruba hodinovému dokumentu, který je postavený na archívu Sunshine a doplnění aktuálními rozhovory, natočenými letos v USA i v Čechách.

Hudebníci zdůrazňují, že film nebude k vidění nikde jinde než na zastávkách turné. (sli)

Turné Sunshine

23. 10. Praha (Lucerna Music Bar), 24. 10. Brno (Fléda), 26. 10. Sušice (Tradiční kloub), 2. 11. Litomyšl (Kotelna), 6. 11. Plzeň (Anděl), 7. 11. Olomouc (Belmondo), 8. 11. Ostrava (Marley), 16. 11. Mariánské Lázně (Na Rampě), 23. 11. Děčín (Garage), 6. 12. Uherské Hradiště (Mír)