SuperStar o krok dál: Živá socha odstoupila, skvělý byl nový Robbie Williams

Lubos-Prochazka

Česko Slovenská SuperStar se posunula zase o kus dál - jde o další fázi projektu, při které porota vybírá ty nejlepší do semifinálových kol. Soutěž se tento prodloužený víkend odehrává v Mahenově divadle v Brně, kam z 11 tisíc zájemců postoupilo 118 dívek a chlapců.

 Diváci museli mít z první hodiny sobotního dílu Česko Slovenské SuperStar docela zmatek. Porota totiž musela v divadle vyrovnat počet chlapců a dívek, kterých bylo daleko více. Celkem jich naši „katové“ museli vyhodit 18. A bylo to docela drama.
Po počátečních rychlých vyhazovech předstoupilo před Pavla, Martu, Daru a Ondřeje 45 dívek a 45 kluků, po pěticích. Skupiny dostaly CD s pěti písněmi a každý si musel jednu vybrat. Na nácvik songů měli soutěžící jednu hodinu. Není proto divu, že mnozí si vůbec nezapamatovali slova.

Písně pro dívky:
Ewa Farna, Jana Kirschner, Natalie Imbruglia, Byoncé, Lily Allen
Písně pro kluky:
Marek Ztácený, Michal David, Elán, Robbie Williams, Milow

Děvčat bylo více, více jich také muselo vypadnout. Výraznou tváří prvního dne v divadle byl Rom Jan Bending (15) z Hradce Králové. Tenhle mladík má hlas podobný Sámeru Issovi. Při písni Ayo Technology od Milow sice zapomněl slova a zpíval „nanana“, nakonec ale postoupil. Zelenou dostal i čecho-angolec Ben (22), který zaujal už během pražského castingu. Dál jde také Lucia Láncošová (15), jež před časem zazářila v soutěži Slovensko má talent. Výborně zazpívala Young Girl od Christiny Aguilery.
V další části divadla uvidíme také „vysmátou“ Veroniku (18) z Bratislavy. To je ta, co šla před porotu s jedním ibalginem v těle a několik minut se jenom smála. Veroniku porota v divadle dost potrápila. Pánové byli jednoznačně pro postup, dámy ale dlouhou dobu váhaly. Veronika tedy musela zazpívat ještě jednu píseň. I přes neznalost slov dala Memory z muzikálu Cats. A postoupila.

Podívejte se na sobotní díl

Patnáctiletá Lucia, skvělý slovenský talent„Živá socha“ skončila, sama od sebe
Před porotou se v divadle objevila i „živá socha“ – už známý Tibor (24). Na castingu mu Palo Habera řekl, aby do divadla přišel umytý. Tibor ale dorazil  opět postříbřený. „Nás zajímá tvá pravá tvář. Jestli chceš jít dál, tak se jdi umýt. Buď se osprchuješ, nebo jdeš domů,“ pohrozil váhajícímu klukovi. „Tak já bych vám všem poděkoval. Měl jsem připravený jukebox a myslím, že odpoledne, až bych se umyl, už by to nemělo ty grády,“ oznámil Tibor a v soutěži tak skončil.
Jako tečku za prvním dnem v divadle si Nova nechala Martina Chodúra z Ostravy, který nádherně zazpíval Supreme od Robbieho Willimase.

Co dál?
Do nedělního dílu SuperStar, který se bude opět odehrávat v Mahenově divadle, postoupilo 30 dívek a 30 kluků. Během natáčení dostali před odjezdem na hotel CD s šesti písněmi. Vybraný song museli přes noc nacvičit v duetu. Dnes večer uvidíme, s čím přišli před porotu. Z dnešního dílu SuperStar půjde dál dál 40 lidí.