Support Lesbiens dali do koncertu všechno. Kryštof Michal i své tričko

Stefan-Titka

Support Lesbiens a jejich turné The Greatest Hits, předkapela Eddie Stoilow, křtící desku s názvem Best Of. Člověk věci neznalý by mohl snadno propadnout dojmu, že včera se v Lucerna Music Baru jenom machrovalo a poplácávalo po ramenou. Opak je ale pravdou. Support Lesbiens si vyprodaný "vánoční“ koncert pořádně užili a jeli nadoraz.

Hned po příchodu k Lucerna Music Baru bylo jasné, že Support Lesbiens s frontmanem Kryštofem Michalem večer nouzí o fandy trpět nebudou. Řada do sálu se – podobně jako před úterním koncertem Mig 21 – táhla skoro až k tramvajové zastávce a uvnitř bylo solidně našlapáno.
Předkapela Eddie Stoilow, které nedávno vyšlo debutové CD, se rozhodla v LMB desku i pokřtít, večer se tak do To tričko je moje! Fanynka, porodní asistentka z Podolí, díky kamarádům ukořistila triko Kryštofa Michalapříchodu hlavní hvězdy poněkud protáhl. Eddie Stoilow předvedli solidní popový výkon, který opepřili i několika coverveerzemi známých písní (třeba I Got a Feeling od Black Eyed Peas). Ukrojili si ale možná až příliš velký prostor z večera.

Jsme v éteru. A nevyměkli jsme!
Chvíli po desáté se rozsvítil nápis On Air a Support Lesbiens vtrhli na jeviště za zvuků Tune Da Radio. Frontman Kryštof Michal i zbytek kapely bez výjimky potvrdili pověst skvělých muzikantů. Michalův zpěv, nezaměnitelný a po celý večer přesný ve frázování i intonaci, klouzal od mírnějších poloh po ostřejší, přičemž ty tvrdší možná převažovaly – dobře to bylo vidět třeba v songu Light Of My Life. Celý koncert byl překvapivě našlápnutý a jestli někdo čekal, že Supporti během let vyměkli, pak musel být z průběhu večera pořádně vedle.

I když ve vzduchu neustále visela hrozba Máje a některým lidém v klubu pokaždé, když se na pódiu objevila akustický kytara, zatrnulo, skladba ze stejnojmenného filmu nakonec nezazněla. Dostalo se naopak na prověřenou kvalitu, starší Bet My Soul či Cliché, Sweet Little Something, You Are My Star nebo Let´s Dance.

Poslechněte si Cliché

Během koncertu Kryštof Michal podarovával fanoušky tričky, která házel do davu. Když zásoba došla, dav ho vyhecoval, aby sundal i vlastní. Michal se tedy svlékl, vyždímal z trika proudy potu a vhodil ho mezi fandy. Vrh se ale úplně nezdařil a triko namísto u fanoušků přistálo na stropním reproduktoru. Frontman kapely to komentoval lakonicky: „Kdo si ho sundá, je jeho.“ Za pomoci kamarádky se pro oděv vysápala černovlasá slečna, ze které se vyklubala, jak se Michal na pódiu dozvěděl, porodní sestra z Podolí, jež se starala o jeho dceru.

Support Lesbiens se včera zkrátka ukázali v plné síle a koncertu se dalo jen máloco vytknout. Kapela je ve formě a body si připisuje i díky tomu, že Máj na vánočním koncertě nenachala spát.

Support Lesbiens + Eddie Stoilow
10. prosince 2009, Praha, Lucerna Music Bar

Témata:,
swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit