Support Lesbiens končí, Kryštof Michal odešel z kapely

Redakce

Kapela Support Lesbiens po dvaceti letech končí. Odchod ze skupiny potvrdil zpěvák a zakládající člen Kryštof Michal. Poslední koncerty se uskuteční v rámci turné v lednu až březnu roku 2013.

"Je mi to velice líto, ale kapela Support Lesbiens tak, jak ji znáte, končí," uvedl ve svém prohlášení pro média. "Po dvaceti letech jsem se rozhodl ze Support Lesbiens odejít a jít dál jinou cestou," napsal Michal.
Stejně jako Michal odešli ze skupiny i tři ze čtyř zbývajících členů kapely, kytarista René Rypar, bubeník Zbyněk Raušer a basák Jan Daliba. Společně se rozhodli založit novou skupinu s názvem Portless.

Poslechněte si Support Lesbiens v YouRadiu

Mimo hru tak zůstal kytarista a skladatel Hynek Toman. Podle manažerky Support Lesbiens Svatavy Kruntové ale tito tři hudebníci nejsou členy skupiny Support Lesbiens, kterou tvoří jen Michal a Toman, pouze s ní vystupují a natáčejí desky a vedle toho mají i další hudební aktivity.

"Kryštofovi přejme hodně úspěchů s novým projektem. A Support Lesbiens se na vás těší na dalších koncertech!" vzkázal před časem Toman na Facebooku. Webové stránky kapely o vzniklé situaci neinformují.

Support Lesbiens, kteří slaví 20. narozeniny, zahájili 24. října v Ostravě výroční turné. (sli)