Support Lesbiens na průměrném homobotím večírku

petradamek

Novou desku Homobot představili Support Lesbiens na předvánočním koncertě v Lucerna Music Baru. Jejich typické líbivé melodie fungovaly i tentokrát, jen škoda tak trochu chladné a nezúčastněné image kapely. A také neúčasti Tonyi Graves, jejíž vokál chyběl nové hitovce Keeper.

„Jsou tu nějací homoboti?“ zahlásil na úvod setu předskakujících Goodfellas zpěvák Tom. Přestože v Lucerna Music Baru neměli dostaveníčko androidi ani jiní „robotičtí homo“, několik lidí souhlasně přikývlo. Nejspíš ti s nápisem I’m Homobot na tričku. A později, během vystoupení Support Lesbiens, k nim přibyli ještě dva další, muž a žena, respektive jejich figuríny, každá na jednom kraji pódia.

Ale nepředbíhejme. Právě kvůli Goodfellas se vyplatilo přijít včas. Tahle mladá sestava roste už od vydání debutové desky Sweet and Lowdown a letošní novinkou Robbery Blues dorostla do fáze, kdy může hrdě předskočit kapele typu Support Lesbiens. Goodfellas mají specifický a osobitý výraz (pro milovníky škatulek acoustic rock’n’roll), nenásilnou image a v rukávu dostatek příjemných písniček, což měrou vrchovatou předvedli i pražskému publiku.

„Jsou tu nějaké sekretářky?“, mohl se po vzoru Toma zeptat na úvod svého setu Kryštof Michal. Ale pochopitelně nezeptal. To jenom zlí jazykové tvrdí, že Support Lesbiens jsou kapelou pro sekretářky. Místo toho hned na úvod spustili Sweet Little Something a English Stereo, skladby pro Support Lesbiens zcela charakteristické – vytříbený čich na líbivé melodie, stejně jako příjemný a nenáročný poprockový feeling, budiž jim to jednou vytesáno do kamene.

Problém nebyl ani s novými kousky z novinky Homobot (recenze). Tedy, vlastně byl, píseň Keeper. Původně duet se zpěvačkou Monkey Business Tonyou Graves vyzněl bez ženského vokálu velmi slabě, aneb jak prohlásil Kryštof, šlo o padesátiprocentní verzi. Doslova. Škoda, na nedávném křtu Tonyi (recenze desky), kde se Kryštof u mikrofonu objevil, vyzněla tahle skladbě skvěle.

Ani zadní projekce se příliš nepovedla. A ten kiks, kdy text ke Cliché běžel během úplně jiné písně a následně už sice správně, ale zase časově rozházeně, to je vážně hanba.

Publikum si z ale z technických potíží velkou hlavu nedělalo a spokojeně se pohupovalo do rytmu. Spousta linek jela z podkladu a elektronika na koncertě tolik nevyzněla, to ale neznamená, že by se netancovalo; nejvíc asi v závěru v tematickém „tanečním bloku“ Let’s Dance a Shake It.

Zatímco kapela působila trochu chladně, nezúčastněně a jaksi mechanicky (nepředpokládám, že by šlo vzhledem k tématu Homobot o účel), Kryštof Michal se snažil bavit publikum různými hláškami a historkami Třeba tou o jeho pětaosmdesátileté babičce, která vždycky pařila v prvních řadách. Možná by její přítomnost kapele prospěla. Takhle to byl včera jen průměrný večírek.

Support Lesbiens
Předkapela:Goodfellas
Praha, Lucerna Music Bar, 14. prosince 2011

Témata:, ,