Světové heavy metalové hvězdy přijedou na mega koncert do Prahy

Redakce

Motörhead, Saxon a Girlschool - trojice legendárních britských heavy metalových skupin se v příštím roce rozjede na společné turné, které zasáhne jen devět zemí. A Česká republika, kde tento triumvirát zahraje 18. února ve Fóru Karlin, bude jednou z nich!

„Nezapomeňte si s sebou vzít špunty do uší, protože Lemmy, Phil a Mikkey jsou tentokrát rozhodnutí publikum nešetřit a pořádně nahlas předvést, co jsou Motörhead zač a jak vypadá pořádný rock’n’roll!“ doporučují návštěvníkům pořadatelé turné.

„Znáte to klasické pořekadlo, že „pokud je to příliš nahlas, pak jste příliš staří“? Tak tentokrát vaše skutečné stáří otestujeme,“ dodávají s úsměvem Motörhead, kteří si nadcházející sérií koncertů se Saxon a Girlschool prodlouží oslavy letošních 40. narozenin, u jejichž příležitosti také v závěru srpna vydají nové, v pořadí již 22. studiové album Bad Magic.

Vyzbrojeni zbrusu novými alby vyrazí na turné i obě další kapely. Saxon do Prahy přivezou nahrávku Battering Ram, jejíž vydání ohlásili na 16. října, a Girlschool představí hříšnou novinku Guilty As Sin, která by rovněž měla spatřit světlo světa do konce roku.

Motörhead. Jednadvacet studiových alb, deset koncertních nahrávek, dvanáct kompilací a pět EP desek. Nespočet prestižních ocenění včetně Grammy, tisíce odehraných koncertů a desítky turné. Tak by se dala v číslech stručně charakterizovat kariéra Motörhead, kteří jsou často označováni také za průkopníky speed a trash metalu. Ať už jim tento titul náleží, či ne, zásadní vliv na vývoj nejen britské hard a heavy scény jim upřít v žádném případě nelze. Stejně tak jako nálepka světové „legendy“ a „kultu“.

Saxon vznikli v roce 1976 v South Yorkshire a stejně jako Motörhead a Girlschool patřili k nejúspěšnějším představitelům tzv. nové vlny britského heavy metalu. Dvě jejich alba se probojovala do pětice nejprodávanějších desek v Británii, čtyři jejich nahrávky se umístily v TOP 10 a osm v TOP 40. Za svoji dosavadní kariéru prodali Saxon více než 15 milionů desek a jejich vliv na svoji tvorbu přiznaly desítky světoznámých kapel – s Metallicou, Mötley Crüe, Panterou nebo Megadeth včele.

Girlschool jsou nejdéle existující dámskou hard rock a heavy metalovou kapelou, která na hudební scéně úspěšně působí už více než 35 let. Navzdory někola personálním změnám tvoří jádro skupiny stále tři její původní členky – Kim McAuliffe, Enid Williams a Denise Dufort. Oproti Motörhead, se kterými bývají Girlschool často spojovány, jejich diskografie čítá dodnes „pouze“ dvanáct alb. Třináctého by se jejich fanoušci měli dočkat do konce letošního roku.

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit