Swedish House Mafia přijeli, zahráli, zvítězili

Redakce

Axwell, Steve Angello a Sebastian Ingrosso – tři špičkoví DJové. Jako Swedish House Mafia přijeli s deseti plně naloženými kamióny v rámci One Last Tour poprvé do Prahy, aby se na obrovské show důstojně rozloučili se svými fanoušky. Do 02 areny jich dorazilo deset a půl tisíce.

Dříve příchozí tanečníky rozehřál Otto Knows, a Otto opravdu ví, jak na to. Během svého setu nezapomněl zahrát věci od Afrojacka, Avicii nebo mladičkého Portera Robinsona. Celou hodinu uzavřel vlastním hitem Milion Voices.

Čtvrt hodiny před avizovaným začátkem se pódium ukrylo a Swedish House Mafia odpálili intro. Málokdo mohl třem hvězdám schovaným v eliptickém válci LEDek zatleskat, protože celá 02 arena držela v ruce telefon nebo fotoaparát.

Faktem ale je, že bylo co fotit; kromě rozebíratelného tubusu zdobily scénu desítky světelných hlavic, lasery, barevné plameny a samozřejmě pár schovaných děl s konfetami. Kdo nefotil, bavil se jinak, třeba vyléváním drinků na fanoušky ve spodních řadách.

Zatímco někteří DJové hrají na svých vystoupeních pouze sety sestavené z jejich oblíbených písní, v Praze se diváci dočkali přesně toho, na co přišli. Na pořadu dne byl téměř kompletní playlist alba Until Now včetně remixu Coldplay, aktuálního hitu Don´t You Worry Child nebo trojlístku singlů Miami 2 Ibiza, One a Save The World. Swedish House Mafia všechno zabalili do vyváženého mixu s jasnou kompozicí.

Pokud by svoje vystoupení podobně pojali i ostatní hvězdičky taneční scény, nikdo by pravděpodobně nic nenamítal. Krásná rozlučka. Nebo snad ještě ne? (bam)