Sziget 2013: Těšte se. Čekají na vás Blur, Cave, Mika či Biffy Clyro

Redakce

Jestli jste se ještě nerozhodli, zda mezi 5. a 12. srpnem 2013 vyrazit do Budapešti na největší evropský festival Sziget, neváhejte. Bude se to tam totiž bude jen hemžit velkými jmény, které pohromadě v Česku jen tak neuvidíte.

Na  hlavním pódiu na vás čekají na vás Blur (9. 8.), kteří ve studiu v Hong Kongu pracovali nedávno na nových věcech, Nick Cave (7. 8.), Biffy Clyro (8. 8.), Franz Ferdinand (11. 8.), Mika (10. 8.) či Skunk Anansie (7. 8.) a další stovky kapel napříč žánry.

Na Szigetu letos zanechá stopu i česká scéna. Čankišou uvidíte na druhém největším pódiu OTP Bank World music stage v sobotu 10. 8., v neděli se mezi špičkou romské hudby představí v Roma Tent Terne Čhave a jako nováček a vítěz českého Youtube festu v úterý vystoupí duo IAN. Kompletní program si můžete nastudovat zde.

Tipy Koule.cz na koncerty v rámci Szigetu: Bat For Lashes a Everythig Everything (7. 8.),  Bad Religion a Regina Spektor (8. 8.), Woodkid (9. 8.), Calexico (9. 8.), Editors (10. 8.) a Katy B (11. 8.)

Vstupenky na festival koupíte v síti Eventim do 28. července, pak jen na webu szigetfestival.cz nebo na http://www.facebook.com/SzigetCZ. (sli)