Tajemná místa, která údajně postavili „bohové“

Redakce

Jsou staré tisíce, ne-li desetitisíce let. Na lidi té doby jsou příliš složité a komplexní, takže otvírají otázku - kdo je vlastně postavil? Záhadných staveb je na planetě hned několik a všechny mají mnoho fanoušků z řad záhadologů. Podívejte se na budovy a svatyně, které dost možná postavily bytosti z jiné planety.

 • Cheopsova pyramida v Gíze
  Pyramidy patří k jedněm z nejzáhadnějších staveb světa a také jsou poslední stojící z původních Sedmi divů. Podle dávných legend se uvnitř té Cheopsovy ukrývají nerezavějící zbraně, dokonalé mapy nebes, zázračné léky a dokonce nápoj nesmrtelnosti – vše důkazy o přítomnosti vyspělé civilizace, která nepocházela ze Země.
 • Bosenská pyramida Slunce
  Kopec Visočica nebo Bosenská pyramida Slunce je údajně skoro o 100 metrů vyšší než ta Cheopsova. Je ale pokryta vrstvou hlíny, na níž roste vegetace, je tedy zalesněná a nelze ji přesně změnit. O jejím původu nikdo nic neví, na vrcholu však byl změřen signál na kmitočtu 28kHz. Je tedy zdrojem nějaké záhadné energie?
 • Baalbecké monolity
  V Baalbeku se nachází několik chrámových staveb, nejznámější je Jupiterův chrám, o kterých dodnes nikdo neumí s jistotou určit, kdy byly postaveny.
 • Gobekli Tepe
  Ruiny nejstaršího kamenného chrámu světa leží nedaleko Sýrie a zároveň kousek od hory Ararat, kde měl po potopě světa přistát Noemův koráb. Náhoda?
 • Zříceniny Teotihuacánu
  Komplex se stavěl od 1. do 8. století a je největším pyramidovým městem na světě. Stavba bývá připisována Toltékům, Otomíům i Totonakům, přesně to ale nikdo netuší.
 • Obrazce na planině Nazca
  Jedna z velkých záhad lidstva – jak a proč někdo na planině vyrobil geometrické obrazce a podobizny zvířat, které jsou vidět pouze z ptačí perspektivy?
 • Monument Jonaguni
  Jinak též zvaný Japonská Atlantida. U ostrova Jonaguni našli badatelé podivný útvar, který velmi připomíná potopené město. Obrovský kamenný masiv je opracován jakoby lidskou rukou, je v něm několik geometricky přesných otvorů a pravoúhlé terasy.

6 dechberoucích jeskynních paláců, které musíte navštívit

Galerie: Nejkrásnější část Francie? No přece Provence!