Tajemství zelených kódů z Matrixu odhaleno: Jaký je pravý význam znaků?

ahu

Pokud milujete kultovní Matrix, tak víte, že k němu - stejně neodmyslitelně jako levitující kulky a super rychlý Neo - patří obrazovky, na kterých běhá zelený kód složený ze znaků, které připomínají symboly z japonštiny. Člověk, který kód vytvořil, nyní konečně prozradil, co vlastně znamená.

Taky vás vždycky při sledování Matrixu zajímalo, co vlastně znamená ten bláznivý zelený kód, ze kterého se vlastně celý skládá? Jeho tvůrce Simon Whiteley to konečně, celých 18 let od premiéry prvního filmu, prozradil veřejnosti. A fakt byste to nečekali.

Ony znaky jsou inspirovány symboly z japonštiny a Whiteley je okopíroval ze sushi kuchařky své manželky. To je, co? Takže kdybyste film ve vhodnou chvíli pauzli, místo tajemné programátorské řeči byste z obrazovky vyčetli, jak udělat perfektní lososové maki nebo dokonalou kalifornsku rolku.

Doufáme, že jsme vám teď nezkazili kouzlo. Ale vždycky můžete předstírat, že i tak je v tom nějaká skrytá myšlenka – třeba něco jako že základem celého světa je vlastně jídlo!

Matrix – trailer