Take That jsou bez Jasona Orange. Opustil je, stejně jako Robbie Williams

Redakce

Britská skupiny TakeThat včera oznámila, že z jejích řad odchází Jason Orange. Nebude se už podílet na přípravách nového alba.

„Už na konci turné k desce Progress (kapela ji vydala v roce 2010 – pozn. red., přečtěte si recenzi) jsem přemýšlel o tom, zda  nastal ten správný čas, abych z Take That odešel. Na začátku tohoto roku začali psát kolegové nový materiál a já se rozhodl, že součástí téhle nové kapitoly už nebudu. Vím, jak moc je přípravy nových písniček baví a mají mou plnou podporu, ale já se rozhodl jít svou cestou,“ napsal v prohlášení Jason Orange. „Je to pro nás smutný den, odchází od nás nejen skvělý muzikant, ale hlavně kamarád. Nebylo to pro nás jednoduché, ale jeho rozhodnutí samozřejmě plně akceptujeme,“ dodali zbývající členové kapely Mark Owen, Gary Barlow a Howard Donald.

Take That prošli v posledních čtyřech letech velkými změnami. V roce 2010 vydali desku Progress, na níž se po patnácti letech podílel navrátivší se Robbie Williams. Ten ovšem z kapely po turné k albu Progress opět odešel, aby se mohl věnovat sólové dráze. Přečtěte si, jaký byl jeho swingový koncert v Praze. Skupina nicméně zdůrazňuje, že šlo o odloučení přátelské a Robbie má v Take That dveře otevřené. (sli)