Take That se nebojí udělat si legraci sami ze sebe


Zapomeňte na mýtus, že boybandy jsou jen pro - náctiletá děvčata. Chlapci z Take That dospěli, drží se moderních trendů a rozhodně se nebojí udělat si legraci sami ze sebe. Pokud hledáte pozitivně laděnou a neotřelou muziku s prvky romantiky, jste na správné adrese.

Titulní píseň The Circus připomene Take That z dob jejich největší slávy. Gary Barlow zpívá romantickou baladu za doprovodu klavíru, aniž by se ostatní dostali ke slovu. Ale časy, kdy byl ústřední hvězdou skupiny, jsou už pryč. Prostor dostávají tentokrát i ostatní. Mark Owen září při zpěvu songu Hello, který svým pozitivním nábojem připomíná jeho hit z předešlého alba (Beautiful World) Shine.

Téměř parodicky na písničky boybandů, ve kterých se přísahá věčná láska, působí skladba Up All Night. V songu se rozverně zpívá o tom, že se blíže nespecifikovaná dívka rozhodla provdat za Marca Owna. Ten na to ale reaguje poněkud antiromanticky („Jsem na to příliš mladý, příliš hloupý, moc chudý, moc unavený…“). Skladba se vymyká i tím, že v ní zazní tuba, což v popu není zrovna běžné.

Kdo má přednosti jinde než v hrdle?

Zpátky k boybandovskému standardu se vrací balada What is Love i You. K rychlejšímu tempu se členové kapely Take That dostanou například u písně Hold Up A Light. I tak ale můžete zapomenout na to, že by se na albu nacházely songy prvoplánově určené k proniknutí na parkety tanečních klubů, jak tomu bylo v minulosti (Relight My Fire).

Singl Greatest Day se nese v podobném duchu jako předešlá comebacková deska Beautiful World. Velice zajímavě působí i úvodní píseň The Garden, ve které se ke slovu dostanou všichni členové kapely, aniž by to znamenalo jen pouhé společné zpívání refrénů. I přesto na albu převažuje hlas Garyho Barlowa a Marka Owena. To se ale očekávalo vzhledem k tomu, že o zbylých členech kapely se tvrdí, že mají své přednosti jinde než v hrdle.

Poslechněte si nové Take That

Howard Donald bývá považován za pohybově nejnadanějšího člena kapely, což dokazuje i na obalu CD. Tam stojí jako jediný na laně provazolezců odvážně pouze na jedné noze. Během nefunkčního období skupiny se živil jako DJ. Kolega Jason Orange se také považuje za zdatného tanečníka, kromě toho asi i za herce. Nicméně jeho nejvýraznější úlohou byla menší role v televizní minisérii Killer Net. Oba dostali příležitost ukázat, že jsou zdatnými zpěváky, ve velice zdařilé skladbě How Did it Come to this. Pokud bude mít píseň úspěch, možná dostanou větší prostor na dalším albu. Vzhledem k tomu, jak dospěle působí vydařená deska The Circus, lze doufat, že chlapci z Take That budou pokračovat a překvapí nás dalšími hity určenými nejen pro jejich bývalé fanynky, kterým je dnes okolo třicítky.

Za pravdu tomu, že se trefili do současného vkusu, dává i jejich koncertní šňůra Take That presents The Circus Live k nové desce, která se už teď zapsala do dějin Velké Británie. Ačkoli se koncerty konají až v červnu a červenci, po lístcích se jen zaprášilo. Skupina tak překonala 22 let starý rekord Michaela Jacksona a momentálně drží prvenství jako kapela, která nejrychleji vyprodala své turné.

Témata:, ,