Tata bojs miří do Koreje a chystají vinyl. Jmenuje se Strana A

Redakce

Z Warnerů, respektive ze Supraphonu, se ozývá Michal Máka, aby se podělil o nový materiál skupiny Tata bojs. Po více než třech letech od poslední řadovky Ležatá osmička (recenze) chystají k vydání vynil pojmenovaný Strana A se dvěma novými písničkami. 16. prosince je předvedou na brněnské Flédě, 18. prosince v pražské Arše. Ještě před tím ale Tata bojs čeká výlet do Jižní Koreje, kde na čtyřech koncertech mezi 10. a 15. říjnem opráší svou spolupráci s Ahn Triem, v rámci které vzniklo akustické album Smetana (report ze křtu).

Poslechněte si Tata bojs v Youradiu 

Dva z těchto koncertů navíc proběhnou v rámci největšího asijského filmového festivalu Busan International Film Festival. „Zahrát si s holkama v jejich rodné zemi bylo přání nás všech už od začátku spolupráce před deseti lety. S festivalem v Busanu jednáme přes České centrum v Soulu druhý rok. Tedy na začátku všeho stojí chuť a iniciativa českého centra v Soulu. Samotný festival je pak takové asijské Cannes, jen kapku větší aspoň co se návštěvnosti týče. Na setkání a hraní se těšíme, na cestu už méně,“ říká bubeník a zpěvák Milan Cais.

Po návratu z Jižní Koreje se hodlají Tata bojs naplno pustit do nahrávání nových písní. Zatím jsou hotové pouze demoverze k pěti věcem, které by se měly objevit na novém albu plánovaném na jaro příštího roku. „Ale aby to fanouškům nepřipadalo tak dlouhé, ještě tento rok před Vánocemi vydáme desetipalcové vinylové SP se dvěma zbrusu novými písničkami. A protože nechceme dávat ani jedné z nich větší důležitost, budou na singlu obě strany A,“ prozrazuje Cais.

Na plánovaných koncertech v Arše a na Flédě zazní kromě singlových písniček i tři novinky z připravovaného alba. „Protože jsme desku pojmenovali Strana A, chtěl bych tvar písmene A vzít do hry i na scéně. Takže další premiéra – tentokrát nové scény. Ještě se mi líbí, že ‚strana A‘ je zároveň část textu písně Geometrická. Tu budeme muset asi taky zahrát,“ dodává Cais. (sli)