Tata bojs nachystali na červen Ležatou osmičku

Redakce

Ležatá osmička. Tak se  bude jmenovat nová deska hanspaulských Tata bojs, která vyjde na začátku června. Album vychází čtyři roky od poslední řadovky Kluci kde ste? a tři roky od společné nahrávky smetana s americko-korejským Ahn Triem.

První demonahrávky na novou desku skupina natočila hned po vydání "Kluků" na jaře 2007 v dnes již neexistujícím klubu Delta. V roce 2009 na novince zapracoval bubeník Milan Cais, který tak naplnil čas při rekonvalescenci po nehodě na motocyklu, a v březnu 2010 pokračovali Tata Bojs tradičním soustředěním. Další práce na desce pak probíhaly především v tatabojsáckém studiu Gui-tón.

"Není to koncepční album, ale line se jím slabá červená nit. Důležitá jsou tři slova: začátek, konec a opakování. Na albu zkoumáme tato témata z různých úhlů pohledu – ve smyslu rytmickém i jako opakování sebe sama, když kapela dospěje do stádia, kdy začne sama sebe vykrádat. Záměrně používáme stejné principy jako před lety, ze všeho si děláme trochu legraci a zároveň se sami sebe ptáme – běžíme dopředu, nebo nazpátek? Je tohle konec, nebo jen začátek?," říká o desce Milan Cais.

Album ponese název Ležatá osmička. "Na všech vizuálech spojených s albem budeme prezentovat pouze jednoduchý symbol ležaté osmičky – symbol, který zavedl v 17. století anglický matematik a fyzik John Wallis. Pro tištěná média je ale možné pro zjednodušení používat též název Ležatá osmička," dodává Cais.

První ochutnávkou z alba bude singl symbolicky pojmenovaný Opakování. Těšit se na něj můžeme 16. května 2011.

Tata bojs a Skovka (z desky Kluci kde ste?)