Tata Bojs představují tajemnou dívku z obalu vinylu Strana A

Redakce

Antikvariát („prodavač, který mimo hlavní proud čeká na dívku, nebo spíš na starou desku?“) a S ní („jaké to je, když se vztah dostane na bod mrazu“) – to jsou názvy dvou nových písní, které Tata Bojs vydají v prosinci na desetipalcovém vinylovém SP Strana A a slavnostně je představí naživo na speciálních koncertech 16. 12. v brněnské Flédě a 18. 12. v pražském Divadle Archa.

K oběma písním právě vznikají videoklipy, na koncerty se chystá speciální scéna vycházející z názvu singlu a prostřednictvím webu Samosebou.cz si mohou fanoušci v soutěži zkusit od 1. 12. vytvořit vlastní verzi fotografie z obalu Strany A.

Poslechněte si Tata Bojs v Youradiu

„Zdálo se nám, že ty dvě písničky jsou rozdílné a zároveň je něco spojuje. Navíc jsme chtěli, aby náš nový materiál zněl po čtyřech letech trochu překvapivě,“ vysvětluje bubeník Milan Cais, proč z již pěti hotových písní na nové album plánované na jaro 2015 padla v případě vinylového SP volba právě na Antikvariát a S ní. „To ale neznamená, že přesně takhle bude znít celá chystaná deska. Toto je jen ochutnávka. Jiné písně jsou zase jiné. A některé nejsou ještě žádné,“ dodává baskytarista Mardoša. My jen přihazujeme, že poslední řadovka Ležatá osmička vyšla v roce 2011 (recenze).

Jak je u Tata Bojs zvykem, i v případě vinylového SP je vše dotaženo k dokonalosti – včetně obalu (ve fotogalerii). Základem je kolorovaná fotografie tajemné dívky z roku 1919, kterou Cais objevil ve sbírce starých pohlednic svého souseda Ivana Zapletala. 

„Když na mě asi mezi dvěma stovkama pohledů vykoukla ta holka, věděl jsem, že dál hledat netřeba. Její pohled mi doslova učaroval. Ruční domalba rtů a šatů ji posouvá až do mírně pop-artové polohy. Grafický designer Honza Matoušek pak skvěle vystihl můj záměr, aby grafika uzavírala časovou osu osudu fotky v současnosti,“ dodává Cais. 

Další rozměr dostanou i samotné nové písně, k oběma souběžně totiž vznikají videoklipy. Venku by měly být před brněnským koncertem. (red)