Tata Bojs slaví 25 let a vyráží na tour domácí

Redakce

Pražští Tata Bojs vyrážejí slavit 25 let na scéně.

"Když se kapela 25 let potácí po pódiích, samozřejmě nemůže doufat, že se stane nejžhavějším objevem roku. Nicméně máme trochu výhodu v tom, že jsme začínali jako děti. Takže můžeme zrecyklovat náš slogan, který jsme poprvé použili v roce 1998, když jsme slavili desáté výročí: Jsme nejmladší 25 let stará kapela,“ říká baskytarista Mardoša.

První koncert odehráli zakladatelé Tata Bojs a celoživotní přátelé – bubeník Milan Cais a basák Mardoša – v roce 1988 v hanspaulské sokolovně. Tehdy snili o tom, jak budou slavní jako David Bowie nebo Iggy Pop či The Clash. A i když se jim to zatím ještě úplně nepovedlo, alespoň stihli předskočit Bowiemu na koncertě v Praze a Iggyho a Clash dostali do jednoho ze svých největších hitů Pěšáci.

Narozeniny tak Tata Bojs oslaví právě netradičním videem k Pěšákům, který kapela nachystala spolu se spřáteleným vokálně instrumentálním sborem Doubravánek. Premiéra klipu je v plánu na 25. února, na film o videu se můžete podívat tady.

„Cyklace i recyklace jsou témata zajímavá a řekl bych i dost současná. Vlastně se tím cyklicky po 25 letech vracíme k samotným začátkům Tata Bojs. Tenkrát jsem měl bubny z plastových barelů, teď jsem si je pro změnu postavil z papírových krabic. Zjistili jsme, že hudba se dá dělat na záchodový trubky stejně dobře jako na zavařovací sklenice. K požadovanýmu tónu vám postačí jenom pilka nebo správná hladina vody. Byla to velká zábava," líčí Milan Cais.“

V současné době se kapela také chystá na speciální narozeninové festivalové turné, které ponese název 25 let cyklace anebo Tour domácí. Těšit se můžete na tyto termíny:

14. 6. Milovice, Votvírák, 15. 6. Plzeň, Summer City Fest, 26. 6. Praha, Žluté lázně, 28. 6. Žamberk, JamRock, 18. 7. Ostrava, Colours of Ostrava, 3. 8. Světlá nad Sázavou, Sázavafest, 10. 8. Panenský Týnec, Open Air Festival, 24. 8. Kolín, Natruc festival, 31. 8. Vroutek u Podbořan, Rock For Church(ill)