Tata Bojs, Sto zvířat a spol. zremixovali Abraxas. Album vyjde na jaře

Redakce

Fanoušci české novovlnné legendy Abraxas dostanou první jarní den dárek. Vyjde totiž dvojalbum s názvem Tribute s remixy skladeb Abraxasu. Po kousku mají na desce například Tata Bojs, Boris Carloff, Kamil Střihavka nebo Midi Lidi.

První myšlenka na Tribute Abraxas se zrodila v hlavě manažera skupiny Petra Soukupa v roce 2012, když se postupně začaly na různých albech objevovat covery Abraxasu.

Poslechněte si Abraxas v Youradiu

"Mezi první patřily Kurtizány z 25. Avenue, které předělaly skladbu Každý den je to jinak z albového debutu Box. Následoval Bruno Ferrari se svou verzí písně King – Kong, k níž dokonce natočil videoklip. Když se pak mezi hudebníky rozkřiklo, že chystáme album Tribute, vzniklo za necelý rok dalších 26 coververzí," říká Soukup.

Podívejte se na trailer k desce

Některých předělávek se kromě studiových verzí dočkáme i naživo. Abraxas totiž chystají oslavné koncerty, kde většina interpretů s kapelou zahraje. První je v plánu v květnu a společně s Abraxas na něm vystoupí Sto zvířat a Laura a její tygři.

Kapela zároveň plánuje sólové koncerty, které absolvuje v rámci celoročního tour po českých a moravských městech. Představí se i na některých festivalech. (sli)

Kdo přispěl na desku Tribute

Atari Terror, Vašek Bláha, Boris Carloff, Vilém Čok, Viktor Dyk, F4N4TIC, Erika Fečová, Bruno Ferrari, Frajeři z Galérky, The Háro, Lou Fanánek Hagen, Roman Holý, Matěj Homola, Keks, Olda Krejčoves a Okrej, Kurtizány z 25. Avenue, Laura a její tygři, Midi Lidi, MILF, Plexis, Recode the Subliminal, Sto zvířat, STP, Kamil Střihavka, Suzaplay, Tata Bojs, TUZEX (společný projekt kapel Midi Lidi, Monikino Kino, Dva a Kazety), UGC, Ondřej Žatkuliak

Bruno Ferrari – King – Kong (Abraxas cover)