Tata bojs zahájí multimediální dny v Akropoli

Redakce

Pražský Palác Akropolis nachystal na 29. – 30. října 2010 další ročník přehlídky nových médií a technologií aplikovaných v domácí popkultuře. Organizátoři opět vsadili na zábavnou a srozumitelnou formu prezentace a dvoudenní program postavili na instruktážním workshopu a vystoupení kapel Tata bojs a Cartonnage, které v praxi předvedou, jak nová média dodají koncertům nový rozměr a povýší je na nevšední audiovizuální zážitek.
“Ačkoliv budeme hrát elektricky a setlist nabídne průřez všemi našemi dosavadními alby, nepůjde o klasický koncert, ale spíše jakousi tanečně-audio-vizualní performanci. Program jsme nazvali Ta Ta Tanec aneb Tata Bojs pod pódiem, jelikož nebudeme hrát na jevišti, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale po stranách pod ním. Na pódiu se bude v určitých částech večera odehrávat tanec osmičlenné baletní skupiny Dekkadancers, jejichž pohyb bude bezprostředně reagovat jak na naši hudbu, tak na projekce, které diváci uvidí ve formě širokoúhlého kina po celé šířce zadního plánu jeviště,” poodkrývá podobu vystoupení Tata Bojs Milan Cais.

Cartonnage zahrají nové písničky
Hlavními aktéry druhého dne bude pražské elektro-popové duo Cartonnage, které právě pracuje na novém albu a 30. října z něj velkou část představí. “Akropolis Multimediale je pro nás výzvou představit zbrusu nové písničky z připravovaného alba jako jeden příběh, zasazený do 3D projekcí, které budou scénicky fungovat podobně jako kulisy na divadle, říká producent Armin Effenberger. “V několika momentech zasáhne projekce i hlediště. Představíme také nové kostýmy od Josefa Čechoty, které bude doplňovat speciální light design,“ dodává zpěvačka Vanda Choco.

Vstupenky stojí v předprodeji 400 Kč, na místě 460 Kč (Tata bojs) a 150 Kč, resp. 170 Kč (Cartonnage). Vstup na workshop je zdarma. (sli)