Tchaj-wanská herečka dostala ve 14 letech čínského Oscara

ČTK, mim

Vicky Chen je pouze 14 let, přesto už se může pochlubit jedním z nejprestižnějších ocenění ve světě čínskojazyčných filmů. Při letošním předávání filmových cen Zlatý kůň na Tchaj-wanu získala dnes sošku pro nejlepší výkon herečky ve vedlejší roli a porazila při tom etablované osobnosti regionální filmové scény.

Ceny Zlatý kůň jsou mnohdy nazývány čínskými Oscary, napsala zpravodajská společnost BBC. Chen si cenu vysloužila za výkon ve filmu The Bold, The Corrupt and The Beautiful („Odvážný, zkažený a krásný“), krimidramatu o členech bohaté rodiny, které si odneslo také ocenění za nejlepší snímek a nejlepší výkon herečky v hlavní roli.

V posledně jmenované kategorii byla za jiný film nominována i Chen, porazila ji však kolegyně z vítězného snímku. Dílčí neúspěch ji však nemusí mrzet: v kategorii výkonů ve vedlejších rolích porazila dvě držitelky Zlatého koně pro herečky v hlavní roli.

„Jsem velmi šťastná,“ řekla na slavnostním vyhlášení v Tchaj-peji mladá herečka.

„Musím poděkovat režisérovi (…) a týmu producentů, kteří mi dodávali odvahu, podporovali mě a vzali mě pod ochranná křídla,“ dodala Chen.