Team s Palo Haberou vyrazí na rozlučkové turné

Redakce

Slovenská skupina Team v čele se zpěvákem a kytaristou Pavolem Haberou vyjíždí v květnu 2012 na rozlučkové turné. Navštíví deset českých měst včetně Prahy, kde vystoupí 29. května v O2 areně. Sérii koncertů zahájí 14. května v Českých Budějovicích. Kromě Budějovic a Prahy se kapela představí v Plzni, Karlových Varech, Olomouci, Zlíně, Pardubicích, Jihlavě, Brně a Ostravě.  

 "Po téměř třiceti letech na hudební scéně chceme uzavřít jednu úspěšnou kapitolu našich hudebních životů. Předtím to ale pořádně rozjedeme na našem rozlučkovém turné," řekl Habera.

Technické detaily a podoba podia se sice ještě dolaďují, ale už teď je podle pořadatelů jisté, že v historii Teamu půjde o největší, nejnákladnější a nejvýpravnější show, kterou kdy kapela předvedla.

"Hitů máme tolik, že bude problém do dvouhodinového koncertu vměstnat všechny tak, aby žádný fanoušek neodcházel zklamaný," dodal Habera.

Skupina Team vznikla v roce 1980, první desku Team 1 si koupilo 250 tisíc lidí. V letech 1989 až 1991 se stala trojnásobným Zlatým slavíkem a byla největším konkurentem nejpopulárnější slovenské kapely Elán. (sli)