Těhotenské skandály Hollywoodu: Kdo se snažil zastřít pravdu o nemanželských dětech

Eva Vogelová

Některé herecké hvězdy z minulého století můžeme pro jejich talent obdivovat i dnes. Víte ale, že ani celebrity nejsou dokonalé? Přečtěte si o jejich skandálech spojené s nežádoucím těhotenstvím.

  1. Marilyn Monroe

Marilyn byla v minulém století ikonickou ženou. Všem z její krásy přecházel zrak. Americká herečka, zpěvačka a modelka schovávala před světem tajemství. Otěhotněla. Otcem dítěte však nebyl její tehdejší manžel Arthur Miller, ale pravděpodobně herec Yves Montand. Božská Marilyn s ním točila muzikál Pojď, budeme se milovat. Dítě potratila a nikdo o jejím počinu nevěděl do té doby, dokud neumřela její kamarádka Frieda Hull. Ta prosila svoji slavnou přítelkyni, aby si ji mohla těhotnou zvěčnit. Dodržela slib, že fotky nikomu nedá a nic neprozradí, ale po její smrti byly nalezeny a prodány v aukci.

Marilyn Monroe
  1. Loretta Young

Loretta byla úspěšná americká herečka z minulého století. Získala dokonce Oscara za hlavní roli ve snímku Farmářova dcera (1947). Navíc z ní vyrostla krásná a okouzlující žena. Nejeden muž po ní toužil. Měla kariérně velmi slušně našlápnuto. Ve filmu Volání divočiny (1935) si zahrála s hercem Clarkem Gablem. Zamilovali se do sebe a Loretta otěhotněla. Bohužel Clark byl už ženatý. V první polovině 20. století lidé byli ještě poměrně konzervativní. Kdyby se to o herečce někdo dozvěděl, měla by okamžitě po kariéře. Přineslo by jí to společenskou hanbu. Lidé vnímali hollywoodské hvězdy jako andělské a nedotknutelné, pokud by počaly nemanželské děti, ztratily by popularitu. Z těchto důvodů hereččino tajemství držel pár v tajnosti, dozvěděla se ho akorát Lorettina máma. Ta s ní odcestovala do Evropy, kde herečka dítě porodila. Všem tvrdila, že na chvíli přeruší svoji práci, protože onemocněla a potřebuje si od všeho odpočinout. Dítě na několik měsíců odložila do sirotčince, poté si ho sama adoptovala. Vzala si producenta Toma Lewise a s ním už měla dva syny bez tajností. Malá holčička Judy až do své dospělosti věřila, že jejím otcem je Tom.

Loretta Young
  1. Charlie Chaplin

Charlie pocházel z chudé rodiny. Svoji kariéru začínal v londýnských kabaretech. Měl velký talent na pantomimu. Věnoval se převážně natáčení grotesek a s jejich pomocí vytvořil slavnou komickou postavu tuláka. Všechno si většinou dělal sám. Psal scénář, hrál a občas i natáčel. Reflektoval soudobou společnost, přidal do ní i sociální kritiku. Když se řekne Charlie Chaplin, představíte si nejspíš komického a neškodného chlápka s knírkem a buřinkou. Málokdo však ví, že tento člověk měl spoustu afér s nezletilými dívkami. Za celý svůj život se oženil čtyřikrát, z toho třikrát s dívkami, kterým ještě nebylo ani osmnáct. První byla čtrnáctiletá Mildred. Slíbil jí hereckou kariéru, ale místo toho ji přivedl do jiného stavu, protože nerad používal jakékoliv antikoncepční metody. Dítě se narodilo zmrzačené a zemřelo. Další manželkou byla Lita, kterou si vyhlédl, už když jí bylo šest let. Postupně z ní udělal herečku a také s ní souložil. Lita otěhotněla a Charlie ji přemlouval k potratu. Třetí manželkou byla Paulette. Čtvrté a poslední manželství absolvoval s Oonou. Vydrželi spolu až do smrti a zplodili spolu osm dětí. Celkem se uvádí, že měl Charlie jedenáct dětí, ale pravděpodobně jich bylo více, protože některé nepřiznával. Dal ženám peníze s tím, že je ani dítě nechce už vidět. Veřejnost se velmi zajímala o jeho osobní život a celou škálu skandálů se ženami, ale on se vše snažil držet v tajnosti.

Charlie Chaplin