Temná díla světové kinematografie aneb 3 nejodpornější filmy všech dob. Podíváte se?

Redakce

Násilí, sex a nekrofilie. Pokud máte silný žaludek, na tohle všechno se můžete podívat v několika zvrácených filmech. Namísto popcornů si raději ke snímkům nachystejte sáčky na zvracení.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975). Saló aneb 120 dnů sodomy zrežíroval Ital Pier Paolo Pasolini. Vypadá to, že to byl pěkný perverzák. Všechny úchylky, co se mu honili v hlavě, natočil do jednoho filmu. Nezapomněl se inspirovat zvráceným spisovatelem Markýzem de Sadem. Film začíná přívozem skupiny chlapců a dívek do velkého paláce. Tam si je podmaní několik vysoce postavených pánů. Dělají s nimi různé zvrácenosti, které byste nechtěli vidět ani ve snu. Krutě je ponižují. Mučí. Bijí. Nutí je do sexu s ostatními lidmi a v neposlední řadě i do ochutnávání exkrementů. Veliká chuťovka. Proč by ale někdo chtěl takový film natočit? Režisér se snažil ukázat světu odvrácenou tvář společnosti. V době, kdy se film tvořil, stále někteří lidé cítili mráz na zádech z prožité druhé světové války. Tam se odporností páchaných na civilistech nedělo zrovna málo.

Lidská stonožka (2009). Lidskou stonožku natočil Nizozemec Tom Six. Právě tento nechutný horor jej proslavil. Těžko říci, jak se mu v hlavě zrodil nápad na vytvoření stonožky z lidí. Nejspíš by potřeboval navštívit odbornou léčebnou pomoc. Snímek začíná příběhem dvou dívek. Na cestě v noci záhadně píchnou gumy od auta a hledají v okolí pomoc. Naleznou vilku, ve které žije šílený chirurg. Přestárlý úchyl plánuje udělat z několika lidí stonožku. Do jeho plánu zapojí i výše zmíněné dívky. Chirurg začne jedincem, k jehož análnímu otvoru přišije dalšího člověka. Tak pokračuje dále, až vznikne stonožka z lidí. Některé chudáky napojí na umělou výživu. Uvědomte si, že každý z nich čas od času potřebuje vykonat svoji potřebu. Čeho tímto snímkem chtěl režisér vlastně dosáhnout? Nejspíš, abychom se z toho všichni pozvraceli!

Nekromantik (1987). Film Nekromantik natočil Němec Jörg Buttgereit. Máme tu dalšího z několika režisérů zabývající se kontroverzními věcmi. Snoubenci Rob a Betty jsou dva nekrofilové. Oba dychtí po nechutnostech. Jednoho dne Rob přinese domů mrtvolu vytaženou z rybníku. Betty se s ní snaží různými způsoby sexuálně uspokojit. Rob žárlí a užije si sex s  prostitutkou. Ve snímku najdete spoustu úchylných scén s mrtvolami. Film je od začátku do konce jeden velký hnus. Nekromantik byl do 90. let v některých evropských zemích dokonce zakázán. Poté se začalo spekulovat o jeho poselství. Někteří lidé v něm viděli varování před AIDS a nechráněným sexem a další zase metaforu k neschopnosti mezilidské komunikace. Koukněte se na to a napište nám, co si o tom myslíte vy.

Léto na plné koule aneb kam vyrazit v srpnu na filmy? VELKÝ PŘEHLED AKCÍ Z CELÉ ČR

Kvíz: Jak dobře znáte Hermionu z Harryho Pottera?