Temperamentní nevánoční večírek


Skupina Temperamento uspořádala v předvánočním čase tak trochu netypický koncert. Nikde žádný stromeček, žádné svíčky, hvězdy a koledy, ale žhavé španělské rytmy a sombrera.

Kapela Temperamento nezůstala svému názvu nic dlužna. Přichystala si rozvernou roztančenou show. Zahrála své starší písně (např. Pod vodou, Znamení) i ty z nového alba Seňorita, ale nevyhýbala se ani cizím songům, a tak zazněla třeba La Bamba.

Jako dárek pro prvních padesát příchozích připravila slaměné klobouky různých tvarů (vida, taky se někdy vyplatí chodit včas!), které skvěle podporovaly atmosféru horkých letních španělských nocí. Zkrátka něco, co byste asi neočekávali týden před Štědrým dnem. Ale temperamentní kluci mají rádi hravost a kontrast, což je cítit i v jejich tvorbě. V kloboucích se samozřejmě představili i členové skupiny. Při vstupu na pódium sice zpěvák a zakladatel Azi sliboval vánoční koledy v upravené podobě, z toho však sešlo.

Temperamento nasadili docela vysoké tempo, které jen semtam přerušili písní v pomalejším rytmu. A publikum se nenechalo dlouho pobízet. Někteří se jemně vlnili, jiní divoce řádili ve víru tance, nějaký pohyb však vykazovali všichni. A na Nesem vám noviny se přece jen tancovat moc dobře nedá.

Temperamento sice nepředvedli nic inovativního, na druhou stranu to stačilo. Všichni přítomní se bavili. Bylo to příjemné odlehčení a odpoutání od předvánočního shonu.

Jako předkapela krátce vystoupila téměř dívčí skupina Duckies, hrající něco na způsob grunge, tedy kontrast ke stylu Temperamenta.

Temperamento
17. 12. 2008, Futurum, Praha

Témata:,