Z Terezy Kerndlové česká Beyoncé nebude

Jana-Moravcova

Špatné vokály, špatná hudba, na druhé straně dobré vokály, normální texty a dobré klasické aranže. Zpěvačka Tereza Kerndlová vydává čtvrté studiové album Schody z nebe, které by mohlo být v rámci žánru slušné, kdyby ho nezavalil zbytečný patos a hra na moderní české R´n´B.

Prvoplánový pop není dobrý z principu. Je to něco jako rozvařené špagety s kečupem. Zbytečnost, která se dá dost dobře nahradit něčím podobně jednoduchým, avšak mnohem elegantnějším a chutnějším.

Pokud ale kvalitní pastu pokazí levný kečup, také nemluvíme o dobrém jídle. Podobné je to i s 

), doplněný několika dobrými skladbami, sametovým hláskem a panenkovskou krásou zpěvačky také nedosáhne na žádnou kritickou hudební cenu. Zaplácne ale místo na trhu, vydělá peníze, rádiím nabídne dva tři nové singly, sem tam se někdo ušklíbne a po pár měsících padne opona. A za dva tři roky nanovo.

Na první poslech to bylo čisté utrpení. Prvoplánové aranže, otravný zpěv, počítačové R‘n‘B, nepochopitelně přihlouplé texty. Věc, kterou drží nad vodou jen dobrý marketing a hezká tvář.

Po překonání prvotního přívalu výrazně negativních emocí bylo třeba dát Schodům z nebe ještě další šanci, což se nakonec vyplatilo. Deska totiž v určitých momentech přináší naději, že by to někdy v budoucnu nemuselo být tak zlé.

Hlavní problém Schodů z nebe je nesourodost, absence vkusu a nedotažené detaily. Jednou je dobrý zpěv, doplňuje ho ale hudba ušitá horkou jehlou (Mám problém, Anonym), jindy je hudební doprovod skvělý a kazí jej textová část a vokál. Tak jako v případě skladeb Mami (na tak silné emoce nemá Kerndlová dostatečně sytý hlas) a Slečny ti pláčou s jemným triem housle – kytara – akustická kytara (Tereza zpívá příliš nízko).

I tak ale tenhle kus patří společně se zmíněnou Mami a rozvernou pohádkovou Já chci jen to, co chci k tomu nejlepšímu, co můžou Schody z nebe nabídnout.

http://www.youtube.com/watch?v=V-wP6QzR5w0

Tereza Kerndlová - SchodyČeská Beyoncé z Kerndlové nikdy nebude, ale s dobrým producentem a lepším textařem by se bývalá členka tehdy jiných a zajímavějších Black Milk mohla alespoň zařadit mezi zpěvačky, při jejichž skladbách lidé ve věku osmnáct plus nepřepínají rádio.

Tereza Kerndlová – Schody z nebe
Vydavatel: Sony Music
Celkový čas: 40:01
Seznam skladeb: Schody z nebe, Přísahám, Nám dvoum, Mám problém, Mami, Rádio, Cháron, Slečny ti pláčou, Anonym, Mám strach, že zavoláš, Nechci už tě znát, Já chci jen to, co chci

 

Témata: