Tha Frames s Glenem Hansardem oslaví narozeniny v Praze

Redakce

Poslední tři roky se Glen Hansard, hlas i duše irské rockové skupiny The Frames, věnoval spolupráci se zpěvačkou a klavíristkou Markétou Irglovou, s níž získal Oscara za písničku Falling Slowly.

19. listopadu 2010, jen pár dní po dokončení dvouletého koncertního cyklu s Irglovou pod hlavičkou The Swell Season, rozjel Hansard turné s kmenovými The Frames, s nimiž se ukáže nejen v USA, ale i v domovském Irsku, Anglii a Německu. 6. prosince se pak představí českým fanouškům v pražském Divadle Archa. „Pražský koncert je pro Glena Hansarda stejně důležitý jako ty v Dublinu. Velice si váží našich fanoušků a velmi se na Prahu těší,“ říká Jiří Hejl, jeden z pořadatelů vystoupení, na němž The Frames oslaví dvacáté narozeniny kapely.  
"S Irglovou nekončím"
The Frames se na pódia vrátili po třech letech, když zahráli na irském open-air festivalu Electric Picnic. Turné ale podle Hansarda rozhodně neznamená konec spolupráce s Irglovou, s níž jednu dobu tvořil i partnerský pár.

"Po dvou letech spíše klidnější muziky s Markétou nastal čas znovu se opřít do elektrické kytary a zakřičet si do mikrofonu. Co bude dál? To ukáže čas. Markéta si možná natočí vlastní desku nebo uděláme společnou se Swell Season. Spolupracuje se mi s ní výborně, je skvělá interpretka i skladatelka, definitivní konec naší spolupráce určitě nehrozí," prohlásil Handard v jednom rozhovoru.

Koncert v Arše otevře Petr Nikl, vstupenky vyjdou v pokladně Archy na 790 Kč, v předprodejních sítích je třeba počítat s poplatky. (sli)

Poslechnět si The Frames