The Beatles se v listopadu vrací. S nevydanými nahrávkami

Redakce

Včera jsem psali o říjnové desce Paula McCartneyho (tady), dnes přihazujeme zprávu o chystaném listopadovém výběru dosud nevydaných nahrávek The Beatles z vystoupení skupiny v rozhlasových pořadech BBC v polovině 60. let. Napsal to britský list The Guardian s odvoláním na blog fanoušků skupiny.

Poslechněte si The Beatles v Youradiu

Autor tohoto blogu zjistil, že společnost MCA Music na své facebookové stránce slibuje vydání druhé várky nahrávek Beatles z jejich rozhlasových vystoupení. MCA Music je součástí společnosti Universal Music, která nyní vlastní práva na skladby Beatles.

První výběr z vystoupení Beatles v rozhlasovém pořadu BBC Light Programme vyšel v roce 1994 a zahrnoval 54 písniček a 13 rozhovorů. Nový výběr se bude prý jmenovat On Air – Live at the BBC Volume 2.

Podle Guardianu, který cituje blog, by mohlo jít o plod kampaně BBC z loňského roku, která vyzvala posluchače a diváky, aby nabídli své podomácku pořízené nahrávky rozhlasových a televizních pořadů. BBC totiž začala systematicky archivovat své pořady až od konce 70. let. (sli)