The Chemical Brothers přivezou obří světla, Tři sestry nahradí Polemic

Redakce

Headliner Open Air Festivalu, kapela The Chemical Brothers, láká fanoušky na velkou světelnou show. Do Panenského Týnce dorazí s obřím světelným tubusem, který na pódiu vyroste do několikametrové výšky. Vše doplní dvojice obřích LED obrazovek a stovky světel.

The Chemical Brothers, kteří na festivalu vystpupí v pátek 12. srpna, budou hrát také skladby z poslední desky Further. Ke každému koncertnímu tracku pak mají připravenou filmovou sekvenci.

Seznam požadavků kapely, tzv. rider, obsahuje několik desítek hustě popsaných stránek s vizualizacemi. Studiem těchto podkladů prý festivaloví inženýři strávili hodiny. "Kapela si navíc přeje šedesát ručníků. Ale jsou to sympaťáci. I v rideru mají výslovně uvedeno, že i oni jsou jen obyčejní lidé," dodává šéfka dramaturgie festivalu Milena Palečková. "A fakt je, že v šatně chtějí ochutnat české pivo, žádné britské cidery,” dodává.

Fanoušci, kteří se těšili na čtvrteční koncert kapely Tři sestry, budou zřejmě zklamaní. Protože se kapele nepodařilo sladit termíny, nahradí ji v line-upu slovenské ska legendy Polemic. (sli)

Podívejte se na koncert The Chemical Brothers