The Ecstasy Of Saint Theresa vyráží na blikací turné

Redakce

Herečka Kateřina Winterová a producent a kytarista Jan P. Muchow alias The Ecstasy of Saint Theresa vyráží po čtyřech letech na klubové turné. To je součástí projektu Absolut Inspiration, věnovaného letošní limitované edici lahve Absolute Glimmer (česky záblesk).
Do projektu se kromě kapely zapojila i módní návrhářka Denisa Nová, která Winterové, jež se u ní dlouhodobě obléká, na míru ušila speciální svítící šaty kombinující přírodní materiály a moderní technologie. Šaty budou přes dálkové ovládání během koncertu reagovat na hudbu blikáním a změnou intenzity světla.
Letošní kampaň absolutky rozjeli v Praze vizuální umělci ze sdružení Valderon, kteří osvícené lahve nainstalovali do veřejného prostoru. Světelných kreací jsme si během září mohli všimnout ve Františkánské zahradě, na náměstí Jiřího z Poděbrad nebo před Novou scénou Národního divadla, kde také 10. října skupina odstartuje turné speciálním komorním koncertem. "Na pódia se vracíme po čtyřech letech, hrát budeme tedy hlavně starší skladby, na které se fanoušci těší. Máme sice nějaké novinky, ale po těch letech jsme měli co dělat, abychom nazkoušeli starý repertoár," říká ke koncertním plánům Jan P. Muchow. (sli)

Zastávky turné:
10. 10.
Praha (Nová scéne ND, lístky jsou vyprodané), 19. 10. Brno (Fléda), 20. 10. Praha (Roxy),  22. 10. České Budějovice (Bazilika), 30. 10. Ostrava (Fabric), 3. 11. Plzeň (Pod lampou), 5. 11. Bratislava (Loft)