Pixies zahrají v říjnu v Praze

Redakce

Bostonská punkrocková kapela Pixies zahraje 10. října 2013 v pražské Lucerně. Na koncertě zazní i zbrusu nová písnička Bagboy, první nová skladba po devíti letech. Turné kapela zahájí 29. září v Paříži, s sebou budou mít jak novou scénu, tak nově nazkoušený repertoár, který kapela natrénovala po odchodu zakládající členky Kim Deal.

"Kromě písniček, které mají všichni nejradši, zahrajeme věci, které jsme nehráli celou věčnost nebo takové, jež jsme naživo nehráli nikdy, třeba Brick Is Red nebo Tony´s Theme,“ řekl kytarista a zpěvák Black Francis. Nazkoušeli jsme asi osmdesát písniček, takže budeme moct měnit setlist na poslední minutu, když budeme mít chuť. Moc se na tohle turné všichni těšíme.“

Poslechněte si Pixies v Youradiu

Skupina aktuálně hraje ve složení Black Francis – kytara/zpěv, Joey Santiago – kytary/doprovodný zpěv, David Lovering – bicí/doprovodný zpěv a Kim Shattuck – baskytara. Shattuck hrála na basu v dívčí garážové kapele The Pandoras a pak byla kytaristkou v pop punkových The Muffs.

Pixies vznikli v Bostonu v roce 1985 a jsou označováni za nejvlivnější průkopnickou kapelu alternativního rocku druhé poloviny osmdesátých let. Prozatím vydali pět řadových desek. (sli)