The Prostitutes představí v Roxy nové skladby

Redakce

V pražském klubu Roxy zahrají 13. března 2012 svůj akustický set The Prostitutes, kteří kromě běžného koncertního repertoáru chystají i zbrusu nové písničky z alba, jež nahráli v únoru.

Prozatím bezejmenná deska má být nejživelnější, nejtvrdší, nejtanečnější a zřejmě i nejtemnější nahrávka v historii skupiny. “Hledáme kořeny v berlínském zvuku 70. let a britské post-punkové a gotické scéně ranných 80. let, ale chceme, aby celé album znělo přesně jako z roku 2012,” nechali se slyšet The Prostitutes.

“Doba, ve které žijeme, se od desky Hometown Zombies dramaticky změnila, svět se vyhrotil a na únavu z okolí není čas. Je potřeba se vzepřít. Tak to cítíme a tak se to také promítlo do skladeb na desce. Jsou rychlejší a chladnější, než na předešlém albu," dodali.

Předkapelou The Prostitutes bude akustické duo Kieslowski, které tvoří baskytarista a zpěvák kapely Bez peří a bývalý člen Houpacích koní dkp a zpěvačka Marie Kieslowski. Pro jejich tvorbu, kterou aktuálně zachytili na digitálním EP Tanečnice, je charakteristický poklidný akustický pop. (sli)