The Prostitutes přinesli kůži na trh

Jiri-Vanek

Šeptanda provázela dvouapůlleté přípravy nového alba The Prostitutes jménem Hometown Zombies. Samotní členové skupiny slibovali krok úplně jiným směrem, než kterým se vydala jejich roztančená první deska Get Me Out Of Here. Poslechovka pro novináře i fanoušky v pražském kině MAT naznačila, do jaké míry se jim to povedlo.

První singl Leave It Like It Is sice ještě nepotvrdil slibovanou zásadní změnu stylu, ale hymnický song o rozchodu s vygradovaným refrénem, ve kterém hostuje zpěvačka La Petit Sonja (Kill The Dandies!), vzbudil naději, že The Prostitutes připravili opravdu mimořádný materiál.

Poslechněte si The Prostitutes na myspace

Čtrnáct písní spojených tématem života ve smradu provinčního maloměsta („Ať už je to Praha, Newcastle, nebo vlastně jakýkoliv místo na světě,“ říká kytarista Martin Destroyer) ukázalo, že The Prostitutes nelhali. Kapele se podařilo nahrát překvapivou, komplikovanou a v tom nejlepším slova smyslu divnou desku. Nabízí bohatý mix stylů: písně, které připomenou debut (zběsilá Phreneticus nebo známé z koncertů Zombie, Thank You a Wired To Kill), spoustu akustických kytar (cashovská Elephant, Back To Sleep, Incredible Animal) i syntezátorové orgie (Boom, Holiday, instrumentálka Unfaithful Sinclair). CD Hometown Zombies obsahuje mnohem komplikovanější, neveselé skladby v pomalejším tempu, místy úmyslně utopený zpěv Adriana T. Bella zní ještě ležérněji, než jsme si u The Prostitutes zvykli.

Podívejte se na klip The Prostitutes z roku 2006: Sunshine

Těžko po jediném poslechu vynášet hluboké soudy, ale jedno je jasné: The Prostitutes přinesli kůži na trh a natočili desku podle svého, bez sebemenší špetky podbízivosti. Pokud je vaším měřítkem kvality množství refrénů, které lze po prvním poslechu vyřvávat do rytmu, možná budete smutní. Pakliže ale hodnotíte desku podle nutkavé potřeby pustit si ji znovu (a znovu a znovu) a zkusit proniknout do mnohovrstevnaté struktury jednotlivých písní, zklamáni rozhodně nebudete.

Album vyjde 3. března u společnosti Championship Records.

Témata:,