The Rolling Stones, Coldplay či Bowie se objeví na známkách

Redakce

Kytarista legendárních Led Zeppelin Jimmy Page v Londýně představil sérii známek se známými obaly deseti klasických rockových alb včetně Tubular Bells Mikea Oldfielda nebo London Calling od punkových The Clash.
Sám Page se podílel na obalu alba Led Zeppelin IV, kterého se od jeho vydání v roce 1971 prodalo 32 milionů kusů. Na přebalu, který neuvádí jméno skupiny, je obrázek starce s nákladem dřeva na zádech. "Nikdo neví, kdo je muž na obrázku ani kdo ho namaloval," řekl Page. "To shrnuje naše záměry. Obal zůstal současně anonymní i tajemný."
Královská pošta uvedla, že vybírala podle kvality obalu a ne podle hudby, i tak jde ale o procházkou rockovou historií. Dostaly se do ní přebaly desek Let It Bleed od The Rolling Stones, The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars Davida Bowieho, Power, Corruption and Lies od New Order, Parklife od Blur, Screamadelica od Primal Scream, The Division Bell od Pink Floyd a Rush of Blood To the Head, kterou  vydali Coldplay v roce 2002.
Královská pošta doufá, že obaly rockových alb se stanou její nejprodávanější zvláštní sérií a překonají prodej známek s obaly The Beatles z roku 2007 i pamětní sérii k 80. narozeninám královny Alžběty II. vydanou v roce 2006. Série navazuje také na známky s produkty britského designu. (sli)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit